کُشتی

کُشتی در مازندران یک برند است

رئیس هیأت کشتی استان مازندران گفت: کُشتی به عنوان برند استان مازندران محسوب می‌شود.

پایگاه خبری دنیای برند، به نقل از فدراسیون کشتی، عسکری محمدیان رئیس هیأت کشتی استان مازندران در مورد سفر رئیس فدراسیون به این استان گفت: به دلیل محدودیت‌هایی که وجود داشت از جمله شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی، سفر دبیر یک روزه انجام شد، اما با اینکه مدت زمان این سفر کم بود، ثمرات خوبی داشت چراکه در جلسه‌ای که با حسین زادگان استاندار داشتیم تمام فرماندارها هم حضور داشتند و تصمیمات خوبی به جهت حمایت از کشتی در تمامی استان مازندران گرفته شد و قرار شد همه ی مسئولین ذیربط پای کار بیایند چراکه کشتی ورزش اول کشورمان است.

وی ادامه داد: بعنوان مثال یکی از ثمرات این جلسات این بود که من که دیروز در گلوگاه برای معارفه رئیس هیأت این شهرستان رفته بودم هم شهردار و هم فرماندار و هم جمعی از خیرین و پیشکسوتان کشتی گلوگاه حضور داشتند و این نشان می‌دهد حضور رئیس فدراسیون کشتی در مازندران ره آورد خوبی داشته است.

محمدیان در مورد دیدار با استاندار تصریح کرد: آقای حسین زادگان استاندار ورزش دوست مازندران قبول کردند که کمک حال خوبی برای هیأت و کشتی مازندران باشند و از فرمانداران خواست در مراسم معارفه رؤسای هیأت کشتی شهرستان‌ها حضور داشته باشند و به کشتی شهر خود کمک کنند.

رئیس هیأت کشتی مازندران در مورد اظهار نظر رئیس فدراسیون مبنی بر اینکه مازندران نگین کشتی ایران است اظهار داشت: همانطور که مازندران جنگل و دریا دارد و این یک برند برای استان ما محسوب می‌شود کشتی نیز برای مازندران یک برند محسوب می‌شود و کشتی ما در کل کشور نیز برند محسوب می‌شود. ولی ما نباید ما فقط به این اکتفا کنیم که این پتانسیل را در گذشته داشتیم و الان هم داریم. اگر به همین داشته‌های خود بسنده کنیم و رو به جلو حرکت نکنیم مانند برخی از استان‌های کشور که در گذشته صاحب کشتی بودند و در حال حاضر افول کرده‌اند خواهیم شد.

محمدیان در مورد جلسه رئیس فدراسیون با رؤسای هیأت‌های کشتی شهرستان‌های مازندران و مربیان سازنده گفت: به دلیل اینکه سفر رئیس فدراسیون در مدت زمان کمی انجام شد، از رؤسای هیأت‌های کشتی شهرستان‌های مازندران خواستیم تا در مرکز استان حضور یابند و نشست صمیمانه ای با حدود ۹۰ درصد از رؤسای هیأت برگزار شد که در این جلسه مشکلات، کم و کاستی‌ها، پیشنهادات و نقطه نظرات خود را به صورت مستقیم به سمع رئیس فدراسیون کشتی رساندند.

وی ادامه داد: جلسه بسیار خوب دیگری نیز برای مربیان سازنده که سال‌ها برای کشتی مازندران زحمت کشیده‌اند و جز پیشکسوتان کشتی ما محسوب می‌شوند و شاگردان خوبی را در سطح المپیک، جهان و آسیا تحویل داده‌اند برگزار شد و آنها نیز به صورت رو در رو با مسائل و مشکلات خود را با رئیس فدراسیون کشتی درمیان گذاشتند ضمن اینکه نشستی هم با پیشکسوتان استان در همین راستا برگزار شد.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

رئیس هیأت کشتی استان مازندران با اشاره به اینکه شرایط کشور به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و همچنین رقابت‌های انتخابی و کمبود وقت از دلایل حضور نیافتن رئیس فدراسیون در شهرهای دیگر مازندران بود تصریح کرد: اگر شرایط ویروس کرونا بهبود پیدا کنند حتماً رئیس فدراسیون دوباره به مازندران خواهند آمد و در شهرهای استان حضور یافته تا مسئولان و پیشکسوتان کشتی نقطه نظرات خود را با وی درمیان بگذارند، اما در حال حاضر بنده با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در تمامی شهرها حضور خواهم یافت و اگر کم و کاستی، ضعف و قوتی باشد را به اطلاع رئیس فدراسیون می‌رسانم.

دارنده ۲ مدال نقره المپیک و مدال نقره جهان که سابقه مربیگری و مدیریت در کشتی را دارد، در مورد اینکه حضور رئیس فدراسیون کشتی را در استان‌ها چگونه می بیند اظهار داشت: آقای دبیر خود از قهرمانان جهان و المپیک و از مدیران قوی هستند، اما اینکه می بی نم که پای صحبت رؤسای هیأت‌ها پیشکسوتان، مربیان، و دست اندرکاران کشتی می‌نشینند و آنها نیز نقاط ضعف و قوت را به صورت رودرو به وی می‌گویند مایه دلگرمی است و حضور ایشان در استان مازندران نیز مایه دلگرمی ما بود و امیدوارم این کار بازهم ادامه داشته باشد چراکه سال‌های سال است سنگینی ورزش کشور به دوش کشتی مازندران است و احساس می‌کنم که جا دارد وی برای کشتی مازندران یک مقدار بیشتر وقت بگذارد.

وی در مورد شرایط کشتی مازندران و توجه به رشته فرنگی در این استان گفت: الان مشکل کرونا دامن گیر ما شده اما ما در کشتی فرنگی سال‌های گذشته در چالوس و نوشهر فرنگی کاران خوبی مانند حسن رنگرز و رضا سیم خواه داشتیم و الان هم در آمل قاسم رضایی بعنوان قهرمان المپیک و دارنده چندین مدال جهان، علی ارسلان، هادی ساروی را داریم و همانطور که برای کشتی آزاد برنامه داریم و در آن موفق هستیم در فرنگی هم برنامه‌هایی داریم که موفقیت‌های بیشتری در آینده نه چندان دور برای کشورمان داشته باشیم.

محمدیان در مورد اعضای هیأت رئیسه کشتی استان تصریح کرد: سعی کردیم از افراد قوی برای هیأت رئیسه دعوت کنیم و هم اکنون شمس الدین حسینی وزیر اسبق امور اقتصاد و دارایی و نماینده محترم نوشهر و ساری که خود کشتی گیر بوده‌اند و سردار مرتضی میرزایی رئیس نیروی انتظامی استان که از کشتی گیران خطه لرستان است اما در حال حاضر ما میزبان ایشان هستیم، حضور دارند و قول‌های خوبی برای کمک به کشتی استان داده‌اند.

وی ادامه داد: هیأت رئیسه ما با توجه به ظرفیت‌هایی که در مورد رایزنی‌ها دارند کمک خواهند کرد که هم در سطح استان و هم در سطح کشور بتوانیم حامیان مالی خوبی را برای کشتی استان جذب کنیم.

وی در مورد رابطه هیأت کشتی استان با فدراسیون کشتی اظهار داشت: با آمدن علیرضا دبیر، کشتی مازندران قطارش در حرکت بود اما سرعت حرکتش بیشتر خواهد شد وی که خود از قهرمانان جهان و المپیک است در استانداری گفت مازندران نگین کشتی دنیا است و رئیس فدراسیون استرس کشتی مازندران را دارد و یک حساب جداگانه برای کشتی مازندران باز کرده است.

محمدیان در پایان خاطرنشان کرد: پیشکسوتان و بزرگان کشتی مازندران دست‌های بنده به عنوان کوچک‌تر کشتی استان بگیرند و یک مقدار به ما زمان برای کار کردن بدهند تا در آینده کشتی مازندران را به آن چیزی که شایسته آن است برسانیم.

منبع: مهر

همچنین ببینید

Tractor collection as a national brand 310x165 - مجموعه تراکتورسازی به عنوان یک برند ملی

مجموعه تراکتورسازی به عنوان یک برند ملی

پایگاه خبری دنیای برند، سرکنسول جدید ایران در جمهوری خودمختار نخجوان با اشاره به شرایط …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x