کمک‌های میلیاردی ثروتمندان آمریکایی برای مبارزه با ویروس کرونا

کمک‌های میلیاردی ثروتمندان آمریکایی برای مبارزه با ویروس کرونا

پایگاه خبری دنیای برند، میلیاردرهای بسیاری در سراسر جهان برای کمک به مقابله با ویروس کرونا، مبالغ قابل توجهی را اهدا کرده‌اند که در صدر آنها، نام جک دورسی مدیرعامل توییتر، با کمک یک میلیارد دلاری به چشم می‌خورد.

در اواخر ماه آوریل، فوربس، ۷۷ میلیاردری که به دلایل مختلف برای مقابله با ویروس کرونا کمک‌های مالی اهدا کرده‌اند را منتشر کرد.تاکنون بیشترین کمک مالی از سوی مدیرعامل برند توییتر و اسکویر، جک دورسی انجام شده است. وی یک‌چهارم از دارایی خود یعنی مبلغ یک میلیارد دلار اهدا کرد.

ظاهرا درسی گفته که اگر از این پول مقداری باقی ماند، باید برای کمک به دختران سراسر جهان و افرادی که دارای درآمد اولیه هستند استفاده شود.

از سویی، بیل و ملیندا گیتس نیز از طریق بنیاد خیریه خود در این بحران مشارکت بسیاری داشته‌اند. به گزارش فوربس، بنیان‌گذار برند مایکروسافت و همسرش، دومین کمک مالی ویژه را برای مقابله با کووید-۱۹ اهدا کرده‌اند. کمک مالی این زوج تا کنون ۲۵۵ میلیون دلار بوده است.

خیرخواهان مشهور دیگری نیز برای مبارزه با ویروس کرونا مبالغی را متعهد شده‌اند؛ از جمله نام جفری اسکول از بنیاد Skoll، مدیر اسبق eBay و جورج سوروس از مدیریت سرمایه سوروس، که برای مرکز خیریه خود، بنیاد جامعه باز، نیز مشهور است، به چشم می‌خورد.

در حالی که ۱۰ کمک برتر مالی توسط میلیاردرهای آمریکایی انجام شده، عظیم پریمجی رئیس شرکت فناوری هندی ویپرو و آندره فارست، تولیدکننده سنگ آهن استرالیا از شرکت فورتسکیو متال، نیز مبالغ قابل توجهی را اهدا کرده‌اند. هر دو رئیس به واسطه کمک‌های بشردوستانه خود مشهور هستند.

کمک‌های میلیاردی ثروتمندان آمریکایی برای مبارزه با ویروس کرونا

پایان

 

همچنین ببینید

اینفوگرافیک سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی سال ۱۴۰۰

اینفوگرافیک سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی سال ۱۴۰۰

پایگاه خبری دنیای برند، اینفوگرافیک برنامه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در سال  (۲۰۲۱)  ۱۴۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *