کاهش تولید ناخالص داخلی اقتصادهای بزرگ

کاهش تولید ناخالص داخلی اقتصادهای بزرگ

پایگاه خبری دنیای برند، ارقام منتشر شده در خصوص میزان کاهش تولید ناخالص داخلی کشورها برای سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ حاکی از آن است که اقتصادهای بزرگ جهان تا کنون ضررهای چشمگیری را بر اثر شیوع ویروس کرونا متحمل شده‌اند.

ارقام تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ به آرامی در حال چرخش است و تاثیری که ویروس کرونا تاکنون بر روی اقتصاد سراسر جهان داشته، بسیار فاجعه‌بار و دردناک بوده است.

کره‌جنوبی به تازگی اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی این کشور، ۱.۴ درصد نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ کاهش یافته و به رغم انقباض اقتصادی، جزو کشورهایی که تا کنون کمترین ضرر را متحمل شده‌اند قرار گرفته است.

گفتنی است که این کشور آسیای شرقی به دلیل شیوع ویروس کرونا ، اقتصاد خود را به صورت کامل تعطیل نکرد، بلکه به وسیله آزمایش‌های گسترده، ردیابی دقیق ارتباطی و تعطیلی برخی از موسسات مانند مدارس، به میزان قابل توجهی در سلطه بر این بیماری موفق بود.

سنگاپور چندان خوش‌شانس نبود و با اینکه حداقل اخیرا ویروس را تحت کنترل و بررسی قرار داده، بین ماه‌های ژانویه تا مارس، شاهد انقباض اقتصادی قابل توجه به میزان ۱۰.۶ درصد بود. افت تاریخی و بی‌سابقه ۶.۸ درصدی در تولید ناخالص داخلی چین نیز، در سراسر جهان بر سر زبان‌ها افتاد.

قابل ذکر است که بانک‌های مرکزی فرانسه و ایتالیا ضررهای فصل نخست سال را بین ۵ تا ۶ درصد پیش‌بینی کرده‌اند که هر دو پیش‌بینی در اواسط ماه آوریل انجام شده است.

در بریتانیا و ایالات متحده، بانک‌های ملی از به روزرسانی پیش‌بینی‌های خود دست کشیده‌اند اما کارشناسان مختلف انتظار دارند که اقتصاد ایالات متحده بین ۵ تا ۱۰ درصد، و اقتصاد بریتانیا ۱۳ درصد کاهش را برای سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ را تجربه کنند.

در ژاپن که اقتصاد آن پیش از شیوع ویروس کرونا نیز بیمار بود، برخی از تحلیلگران کاهش ۵ درصدی تولید ناخالص داخلی برای سه ماهه نخست ۲۰۲۰ و به دنبال آن افت ۲۵ درصدی برای سه ماهه دوم را پیش‌بینی کرده‌اند.

کاهش تولید ناخالص داخلی اقتصادهای بزرگ

 

منبع: statista

همچنین ببینید

اینفوگرافیک سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی سال ۱۴۰۰

اینفوگرافیک سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی سال ۱۴۰۰

پایگاه خبری دنیای برند، اینفوگرافیک برنامه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در سال  (۲۰۲۱)  ۱۴۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *