اعتصاب کارگران شرکت آمازون

کارگران آمازون اعتصاب می کنند

کارگران آمازون قصد دارند در روز آغاز فروش ویژه «پرایم دی» به مدت۶ ساعت اعتصاب کنند. دلیل این اعتراض کار درخواستی زیاد از کارگران و همچنین افزایش تعداد کارگران استخدامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، درحالیکه آمازون مشغول آماده سازی برای Prime Dayاست، کارمندان آن قصد دارند از این رویداد برای جلب توجه ها استفاده کنند. Prime Day یک رویداد خرید دوروزه در سراسر جهان برای اعضای سرویس «پرایم» شرکت آمازون است.

کارگران انبار آمازون در شاکوپی (واقع در ایالت مینه سوتا) روز ۱۵ جولای (آ غاز پرایم دی) به مدت ۶ ساعت اعتصاب می کنند. آنها خواهان تغییراتی در میزان وظایف و کار هر کارگر و تبدیل تعداد بیشتری از قرادادهای کارگران موقت به کارگران استخدامی هستند.

آنان ادعا می کنند حجم کار در نظر گرفته شده برای هر کارگر سبب می شود فعالیت خطرناک و غیر ایمن شود.

این درحالی است که پیش از این کارگران آمازون در آمریکا نیز اعتصاباتی انجام داده بودند. اما این اعتصابات در روزهای فروش ویژه نبود.

از سوی دیگر آمازون نیز از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است و مشخص نیست آمازون چه واکنشی نشان می دهد. هرچند این اعتراض به اختلال در فعالیت انبارهای آمازون در آمریکا منجر نمی شود اما به طور حتم توجهات را به این موضوع جلب می کند که شرکت مذکور حجم کار زیادی برای کارگرانش در نظر گرفته است.

بیشتر بخوانید:
ثبت نام آکادمی رستوبان برای اهدای نشان افتخار سال 1401

همچنین ببینید

زرکام

۴۰۰ نوع محصول از برند «زرکام» تا پایان سال جاری به بازار می‏‌آید

پایگاه خبری دنیای برند، مجموعه «زرکام» در فاز نخست در مساحت ۳۰۰ هزار مترمربع شروع …