برند بوئینگ 737

پیشنهاد ترامپ به بوئینگ برای احیای برند هواپیمای ۷۳۷

اقتصادنیوز: ترامپ به بویینگ پیشنهاد داد که برای بازیابی اعتبارش ویژگی‌های جدیدی به مدل ۷۳۷ مکس اضافه کند و از آن برند جدیدی بسازد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، اسپوتنیک نوشت، دو هواپیمای بویینگ ۷۳۷  مکس در طول شش ماه گذشته دو حادثه داشته است. یکی در ماه اکتبر در اندونزی و دیگری در ماه مارس در اتیوپی. پس از این حوادث مدیران خطوط هوایی و هواپیمایی‌های دنیا پرواز هواپیمای بویینگ مکس سری هشت را منع و بعضا اجازه عبور از محدوده هوایی‌شان را نداده‌اند.

 دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا به شرکت بویینگ توصیه کرد پس از تعمیرات لازم سری مکس این برند را تغییر نام دهد.

وی در توییتی اشاره کرد« من خیلی کم از برندینگ می‌دانم و شاید چیزی نمی‌دانم ولی رییس‌جمهور شدم! اما اگر جای بویینگ بودم به ۷۳۷ سری مکس  ویژگی‌های جدیدی اضافه می‌کردم و از آن برند جدیدی می‌ساختم. این را بگویم من چیزی از برندسازی نمی‌دانم.»

در ۱۴ آوریل هواپیمایی آمریکا تعلیق پرواز این هواپیما را تا ۱۹ اگوست تمدید کرد و همه شرکت‌ها از اعطای مجوز پرواز به این هواپیما منع شدند.

اخیرا «دنیس مویلنبرگ» مدیر اجرایی بویینگ، اعلام کرده بود که نرم افزار ضد سانحه مکس ۷۳۷ با موفقیت کامل شده است و ۹۶ تست پرواز موفق را گذرانده است.

سانحه هوایی اتیوپی در حوالی پایتخت این کشور در ۱۰ مارس با ۱۶۷ کشته باعث شدت گرفتن تحقیقات برای یافتن عوامل سقوط این سری بویینگ شده بود که در پی آن سانحه بعدی در اندونزی با کشته شدن ۱۸۹ نفر باعث زمین‌گیر شدن کلی این مدل هواپیما شد. پس از این حادثه دولت آمریکا دستور عدم پرواز هواپیماهای ۷۳۷ مکس سری هشت و ۹ را داده است.

بیشتر بخوانید:
آژانس های برندسازی جعبه سیاه برندها هستند

همچنین ببینید

The Toyota brand made an uproar in the world 310x165 - برند تویوتا در جهان غوغا کرد

برند تویوتا در جهان غوغا کرد

پایگاه خبری دنیای برند، برند فروش جهانی تویوتا در آوریل با افزایش تقاضا در ژاپن …