پوشاک ایرانی

پوشاک تولید داخل با برند خارجی در ایران

فرماندار اصفهان با اشاره به پتانسیل صنعت نساجی در ایجاد اشتغال، گفت: متاسفانه بسیاری از پوشاک تولید داخل با برند خارجی در ایران عرضه می شود که ظلم بزرگی به فعالان این صنعت و تولید کنندگان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حسین سیستانی در نخستین گردهمایی تخصصی صنایع نساجی، پوشاک و فناوری های وابسته استان اصفهان، با تاکید بر اینکه باید شرایطی رشد و پیشرفت استان مهیا شود، اظهار کرد: برای رسیدن به این پیشرفت علاوه بر ظرفیت های دولت باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود.

وی با بیان اینکه بیش از پیش باید به ظرفیت های بخش خصوصی بها دهیم، گفت: از سوی دیگر نیازمند ارتباط صنعت و دانشگاه هستیم.

فرماندار اصفهان به مزیت های صنعت پوشاک اشاره کرد و افزود: با ظرفیت های صنعت پوشاک می توان موجب اشتغالزایی در کشور شد و بخشی از معضل بیکاری مرتفع می شود.

وی با تاکید بر اینکه اصلی ترین معضل کشور اشتغال است، گفت: به طور قطع صنعت پوشاک و نساجی می تواند مشکل اشتغال کشور را حل کند.

سیستانی با بیان اینکه چند سال پیش با تجمیع برخی واحدهای صنفی همچون چوب و یا چاپ به دنبال ارتقا آنها بودیم، گفت: متاسفانه این صنایع به دلایلی هنوز به صورت سنتی عمل می کنند و از پیشرفت آنها خبری نیست.

وی با بیان این سوال که چرا در صنعت نساجی کمتر از ترکیه هستیم؟ ابرازامیدواری کرد: با حمایت فعالان بخش خصوصی و همچنین دولت به عنوان قطب صنعت پوشاک در منطقه فعال شویم.

فرماندار اصفهان با اشاره به مزیت های شهرک نساجی، گفت: اگر مجتمعی با داشتن ویژگی های تولید، توزیع، پژوهش و بازرگانی در بخش نساجی فعال شود به طور قطع کارآیی لازم را برای پیشرفت خواهد داشت.

وی یادآور شد: اگر تن به پژوهش دهیم بسیاری از مشکلات صنایع از جمله نساجی قابل حل خواهد بود و گام بلندی در اشتغالزایی برمی داریم.

سیستانی با بیان اینکه صنعت نساجی و پوشاک ما می تواند زبانزد همه شود، تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از پوشاک تولید داخل با برند خارجی در ایران عرضه می شود که ظلم بزرگی به فعالان این صنعت است.

وی به نقش محوری اتاق بازرگانی در همراهی بخش خصوصی و دولت اشاره کرد و گفت: البته برای هر صنعت از جمله نساجی باید ماموریت مشخصی تعریف شود.

همچنین ببینید

Tractor collection as a national brand 310x165 - مجموعه تراکتورسازی به عنوان یک برند ملی

مجموعه تراکتورسازی به عنوان یک برند ملی

پایگاه خبری دنیای برند، سرکنسول جدید ایران در جمهوری خودمختار نخجوان با اشاره به شرایط …