62918210 660x330 - «ویژن پرو» اپل شاید پس از ۴ نسل جریان‌ساز شود!

«ویژن پرو» اپل شاید پس از ۴ نسل جریان‌ساز شود!

کارمندان اپل که از نزدیک با هدست واقعیت ترکیبی جدید ویژن پرو همکاری می‌کنند، معتقدند که برای رسیدن این هدست به شکل ایده آل خود، چهار نسل زمان نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، عینک ویژن پرو اپل، اولین هدست واقعیت افزوده این شرکت است.

به نقل از آی‌ای، اپل به خاطر لحظات به اصطلاح «یک چیز دیگر»(One More Thing) شهرت دارد و اکنون از محصول جدیدی برای متحول کردن این صنعت رونمایی کرده است. اپل ویژن پرو، اولین هدست واقعیت افزوده این شرکت، قرار بود یکی از این محصولات باشد. اما طبق گزارشی که به تازگی منتشر شده است، ممکن است چند سال دیگر و عرضه چند نسخه دیگر طول بکشد تا اپل به چشم‌انداز خود دست یابد.

محصولی انقلابی که در نهایت مقرون به صرفه خواهد شد

اپل ویژن پرو که اواخر سال ۲۰۲۳ عرضه شد، دستگاهی شیک و آینده‌نگرانه است که به کاربران اجازه می‌دهد با محتوای دیجیتالی که روی دنیای واقعی دیده می‌شود، تعامل داشته باشند. این سیستم عامل روی visionOS اجرا می‌شود که یک سیستم عامل جدید برای تجربه‌های همه‌جانبه است. همچنین با قیمت زیاد ۳۵۰۰ دلار عرضه می‌شود که آن را به یک محصول خاص برای کاربران اولیه فناوری‌های جدید و علاقه‌مندان تبدیل می‌کند.

با این حال، تنها برخی از افراد از دیدن اپل ویژن پرو تحت تاثیر قرار گرفته‌اند، از جمله کسانی که روی آن کار کرده‌اند. مارک گورمن(Mark Gurman) از بلومبرگ در آخرین خبرنامه خود فاش می‌کند که برخی از اعضای گروه محصولات ویژن اپل فکر می‌کنند که این هدست بسیار عالی نیست و ممکن است چهار نسل طول بکشد تا به «شکل ایده‌آل» خود برسد.

جه مشکلاتی وجود دارد؟

گورمن که سابقه خوبی در تهیه گزارش در مورد برنامه‌ها و محصولات اپل دارد، به چندین مورد از جمله وزن، عمر باتری، اکوسیستم اپلیکیشن و اشکالات نرم‌افزاری اپل ویژن پرو اشاره می‌کند. او می‌نویسد که این هدست «بیشتر پیش نمایشی از آینده است تا خود آینده». بسیار سنگین و دست و پا گیر است، عمر باتری آن بسیار کوتاه است و اپلیکیشن‌های اختصاصی کافی در آن وجود ندارد. او همچنین خاطرنشان می‌کند که اشکالات در visionOS بیش از آنچه از یک محصول اپل انتظار می‌رود وجود دارد. حتی بیشتر از یک محصول نسل اول اپل.

این مشکلات توسط برخی از کاربران اولیه و بازبینان اپل ویژن پرو نیز تکرار می‌شود که احساسات متفاوت خود را در مورد این دستگاه به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته‌اند. در حالی که برخی ویژگی‌ها و پتانسیل‌های نوآورانه هدست را تحسین می‌کنند، برخی دیگر از ناراحت بودن و محدودیت‌های آن شکایت دارند.

گورمن معتقد است که هدف نهایی اپل این است که ویژن پرو را جایگزینی برای آی‌پد کند که به گفته او هدف اصلی خود را از دست داده و به بخشی گیج‌کننده از سبد محصولات اپل تبدیل شده است. او می‌گوید که اپل «نتایج متفاوتی» در قرار دادن آی‌پد به‌عنوان جایگزین مک داشته است و ویژن پرو می‌تواند روش محاسباتی قانع‌کننده‌تر و آینده‌نگرانه‌تری ارائه دهد.

اما گورمن می‌گوید که برای رسیدن به این هدف، اپل باید طی چند سال آینده سخت‌افزار، نرم‌افزار و پشتیبانی توسعه‌دهنده ویژن پرو را بهبود بخشد.

او می‌نویسد: به‌روزرسانی‌های سخت‌افزاری، مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری، و پشتیبانی بسیار بهتر از سوی توسعه‌دهندگان برنامه‌ها و سازندگان محتوا نیاز است تا هدست در واقع جایگزینی برای آیپد شود. او نتیجه می‌گیرد که تا آن زمان، ویژن پرو اساسا یک نمونه اولیه است که در آن باید به اپل برای امتیاز آزمایش آن پول پرداخت کنید.

پایان

همچنین ببینید

62481671 310x165 - تعاریف ساختاری و حمایتی ویژه حوزویان تدوین می‌شود

تعاریف ساختاری و حمایتی ویژه حوزویان تدوین می‌شود

رئیس بنیاد ملی علم ایران از تلاش‌ها برای تدوین تعاریف ساختاری و حمایتی ویژه حوزویان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *