IMG 3359 660x330 - همایش اکو صلح برگزار شد

همایش اکو صلح برگزار شد

پایگاه خبری دنیای برند – هفتمین کنگره ملی و دومین کنگره بین المللی خانه سرباز صلح ایران با مشارکت موسه فرهنگی اکو در ۱۵ مهر ۹۸ در مرکز همایش دیپلماتیک تهران برگزار شد.

IMG 2554 - همایش اکو صلح برگزار شد
همایش اکو صلح
IMG 3382 - همایش اکو صلح برگزار شد

جناب آقای رحیمی، رئیس انجمن خانه سرباز صلح ایران، ضمن خوشامدگویی به میهمانان، از همکاری مشترک با موسسه فرهنگی اکو جهت ترویج فرهنگ صلح صحبت کردند. این همکاری در قالب جلسات مستقل در خانه سرباز صلح بوده است که منجر به صدور بیانیه ای گردیده که اهداف این بیانیه اجرا و ترویج صلح می باشد. در ادامه ایشان به اقداماتی که تا کنون در همین راستا انجام داده اند پرداختند. اولین اقدام در حوزه ورزش بوکس و ترویج صلح در ورزش بوده است. در اقدام بعدی، این انجمن مجوز خبرگزاری صلح جهانی را ارشاد دریافت نموه است. به علاوه ایشان بیان نمودند که چرا برای تحقق اهداف مجموعه، سازمان فرهنگی اکو را انتخاب کردند. به این دلیل که ایران پیشینه مشترکی با کشورهای عضو سازمان اکو داشته است و مذاکره و تعامل با این کشورها در یک بستر فرهنگی اتفاق افتاده است. آقای رحیمی اظهار کردند، طی مذاکرات و جلساتی که با موسسه اکو داشتند، اولین گام، تدوین بستری فرهنگی برای اجرای برنامه ها و اهداف مربوط به ترویج صلح بوده است. در انتها ایشان ضمن قدردانی از موسسه اکو و ریاست محترم آن مجموعه جناب آقای دکتر مظاهری و هچنین تشکر از اعضای خانه سرباز صلح و میهمانان، برای نهادینه شدن فرهنگ صلح، دوستی و مودت ابراز امیدواری کردند.

IMG 2467 - همایش اکو صلح برگزار شد
جناب آقای رحیمی رئیس انجمن خانه سرباز صلح ایران

در ادامه همایش، جناب آقای دکتر وکیلی، نماینده مجلس تهران از منظر گفتمانی به مقوله صلح ورود کردند. به گفته ایشان، پیرامون صحبت از صلح، ارزش صلح در تقابل با گفتمان جنگ مشخص می شود و ایشان ارزش صلح را برآمده از جنگ بیان کردند. دکتر وکیلی گفتمان صلح را به شکل تاریخی از دو منظر بیان نمودند؛ ابتدا زبان فرهنگ علوی و صلح دوستی پیامبر اسلام (ص) در تاریخ دین اسلام، سپس گفتمان انقلاب اسلامی و عنصر اصلی آن که عدالت. سپس به بسط مفاهیم عدالت و قدرت در بطن جامعه مدنی پرداختند و از انجمن خانه سرباز صلح به عنوان یک نهاد مدنی و مردمی و سخنگوی صلح در ایران یاد کردند.

IMG 2586 - همایش اکو صلح برگزار شد
جناب آقای دکتر وکیلی نماینده مجلس تهران

لوح تقدیری به رسم قدردانی از دکتر مظاهری ریاست موسسه فرهنگی اکو به دست امیران سرفراز نیروی ارتش، امیر سرتیپ حبیب بقایی و امیر سرتیپ احمد دادبین به ایشان اعطا شد.

IMG 2784 - همایش اکو صلح برگزار شد
اعطا لوح تقدیر به جناب آقای دکتر مظاهری ریاست موسسه فرهنگی اکو

جناب آقای دکتر مظاهری چند نکته را در خصوص این نشست ارزشمند بیان کردند. ایشان حضور فرهنگ صلح را در تاریخ بشریت و سپس اقدامات صورت گرفته پیرامون صلح در تاریخ ایران را بیان کردند. از دستاوردهای موسسه اکو به ایجاد تمبر صلح اکو، افتتاح مرزعه صلح اکو، لباس صلح اکو اشاره کردند که این دستاورها با حضور نمایندگان، سفیر سازمان ملل، سفیران کشورهای عضو و نمایندگان داخلی و خارجی انجام شده است.

IMG 2820 - همایش اکو صلح برگزار شد
جناب آقای دکتر مظاهری

در ادامه، جناب آقای احمد لرستانی، مدیر پروژه نام آوران ایران زمین و انتشارات عصر گویش، پژوهشگر و مولف کتاب نام آوران ایران زمین، دارنده مدال تلاشگران ملی، به اهمیت حضور و شناخت نام آوران، مخترعان، دانشمندان و چهره های سرشناس ایرانی که خود سفیر صلح در دنیا محسوب می شوند، اشاره کردند. ایشان نقش ایران در صدور نخبه های مختلف به دنیا را پررنگ قلمداد کردند. جناب آقای لرستانی، نام آوران پرآوازه ایرانی و نقش هایشان را در تاریخ باستان ایران، ایران معاصر و عرصه بین الملل به عنوان سفیران صلح مثال زدند. این نام آوران ایرانی در عرصه های مختلف در دنیا فعال هستند و خدماتشان را در قالب صلح به دنیا تقدیم می نمایند.

IMG 2882 - همایش اکو صلح برگزار شد
جناب آقای احمد لرستانی مدیر پروژه نام آوران ایران زمین و مدیر انتشارات عصر گویش

جناب آقای رضا جبارپور، رئیس شورای بوکس حرفه‌ای ایران و نماینده تام الختیار سازمان جهانی بوکس و موی تای حرفه ای wbc آلمان و ایران، مدال نایب رئیسی شورای بوکس حرفه‌ای ایران را به جناب آقای رحیمی تقدیم کردند. همچنین دو مدال از طرف فدراسیون جهانی بوکس به دست رضا جبارپور، به امیران نیروی ارتش، امیر سرتیپ حبیب بقایی و امیر سرتیپ احمد دادبین  تقدیم شد.

IMG 3067 - همایش اکو صلح برگزار شد
اعطا مدال نایب رئیسی شورای بوکس حرفه‌ای ایران به جناب آقای رحیمی
WhatsApp Image 2019 10 08 at 14.11.19 - همایش اکو صلح برگزار شد
اعطا مدال به امیران نیروی ارتش، امیر سرتیپ حبیب بقایی و امیر سرتیپ احمد دادبین

در انتهای همایش، مدعوین لوح همایش اکو صلح را امضا نمودند.

WhatsApp Image 2019 10 08 at 14.18.20 - همایش اکو صلح برگزار شد

همچنین ببینید

گوگل

موافقت گوگل برای حفظ اخبار در نتایج جستجوی اینترنتی/ کانادا

پایگاه خبری دنیای برند، دولت کانادا و گوگل به توافقی برای حفظ اخبار در نتایج …