HoseinZadeh 2 - نخستین نمایشگاه کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا در تهران

نخستین نمایشگاه کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا در تهران

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در حاشیه برگزاری بیست و سومین سالروز ملی صادرات از برپایی نخستین نمایشگاه کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا در تهران خبر داد و گفت: برپایی نمایشگاه های بین المللی باعث توسعه صادرات می شود، زیرا پس از تولید محصول بومی این محصول باید به بازارهای هدف شناسایی شود و برگزاری نمایشگاه های بین المللی چه در داخل و چه در خارج از کشور به این امر کمک زیادی می کند.

پایگاه خبری دنیای برند به نقل از شاتا، بهمن حسین زاده با اشاره به اینکه ایران طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در حال افزایش تعداد برگزاری نمایشگاه های بین المللی است، افزود: از آنجایی که یکی از اولویت‌های اساسی وزارت صنعت، معدن و تجارت توسعه صادرات به کشورهای همسایه است، در سال جاری در حدود ۴۰ نمایشگاه برپا شده است.

وی با بیان اینکه عمدتاً کشورهای توسعه یافته در حوزه اقتصادی به برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی اهمیت می‌دهند، اظهار داشت: به همین دلیل برپایی نمایشگاه های بین المللی نیز برای وزارت صنعت، معدن و تجارت از اهمیت زیادی برخوردار است.

این مقام مسئول ادامه داد: از این رو برای توسعه اقتصادی، کمک های مالی لازم نیز برای برگزارکنندگان نمایشگاه ها در نظر گرفته شده است.

حسین زاده با اشاره به اینکه یکی دیگر از موضوعاتی که دولت برای آن برنامه ریزی کرده است، برپایی نمایشگاه های بین المللی در حوزه گردشگری و توریسم است، گفت: این حوزه از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا با برپایی نمایشگاه های بین المللی در این حوزه می توانیم بسیاری از مشاغل را در بازار کار فعال کنیم.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران خاطر نشان کرد: در مجموع نمایشگاه ها به طور مستقیم و غیر مستقیم در رونق اقتصادی کشور بسیار تاثیر گذار هستند.

وی در پایان یادآور شد: حضور ایران در نمایشگاه دبی بیانگر توجه متولیان این حوزه به توسعه صنعت گردشگری و ارز آوری در این بخش است.

بیشتر بخوانید:

همایش اوراسیا

همچنین ببینید

Img2024072208500370 310x165 - از ظرفیت‌های کارشناسی اتاق ایران برای حل چالش‌های اقتصادی استفاده شود

از ظرفیت‌های کارشناسی اتاق ایران برای حل چالش‌های اقتصادی استفاده شود

در نشست روسای اتاق‌های سراسر کشور، ضمن بررسی لزوم اصلاح قانون اتاق بازرگانی و بررسی …