مهدیشهر

مهمان‌نوازی و مردمداری برند مهدیشهر

مهدی جمال در مراسم اختتامیه جشنواره‌ ملی‌ ایل‌ سنگسری افزود: این جشنواره حاصل مشارکت و همدلی بخش خصوصی و دولتی بود.

پایگاه خبری دنیای برند به نقل از  خبرآنلاین استان سمنان، مهدی جمال در مراسم اختتامیه جشنواره‌ ملی‌ ایل‌ سنگسری افزود: این جشنواره حاصل مشارکت و همدلی بخش خصوصی و دولتی بود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در نوع خود بی بدیل بود، گفت: هفت رویداد ملی در کشور مشخص شد و یکی از این رویدادها به استان سمنان و جشنواره ملی ایل سنگسری اختصاص یافت.

وی با قدردانی از حمایت‌های استاندار سمنان و معاون سیاسی امنیتی استاندار از برگزاری این جشنواره، افزود: تبدیل استان از معبر به مقصد از اهداف این اداره کل است و در تلاش هستیم تا گردشگری را با اجرای رویدادها توسعه دهیم.

دبیر جشنواره ملی ایل سنگسری نیز در مراسم اختتامیه جشنواره گفت: همدلی بین تیم اجرایی جشنواره و مجموعه میراث فرهنگی زمینه برگزاری این جشنواره را فراهم کرد.

منصور بیرقی با بیان اینکه فشار کاری بالایی برای برگزاری این جشنواره در سه ماه گذشته داشتیم، افزود: معرفی ظرفیت‌های ایل سنگسری و ایجاد نشاط و توجه به جوانان، برند سازی پوشاک، ایجاد وحدت و همدلی، رونق اقتصادی و توسعه گردشگری منطقه از جمله اهداف برگزاری این جشنواره بود.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار سمنان نیز گفت: از حضور انگیزه بخش مردم در این جشنواره ملی سپاسگزارم.

حبیب ا… خجسته پور با بیان اینکه جشنواره ها ابزاری برای رونق گردشگری هستند و منجر به رونق اقتصاد کشور می شوند، افزود: این جشنواره با هدف توسعه گردشگری استان برگزار شد و با وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان، جشنواره های بیشتری در استان برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:
مسواک هوشمند با فناوری نانو

وی با بیان اینکه استان سمنان ظرفیت برگزاری جشنواره های ملی را دارد، گفت: نقطه عطف برگزاری این جشنواره وحدت و همدلی بین مردم، بخش دولتی و خصوصی و …بود.

وی افزود: اوج وحدت و همدلی در این جشنواره سه روزه دیده شد و امیدواریم الگویی برای رفع مشکلات کشور باشد.

در پایان این مراسم فنون بافت و برپایی گوت(سیاه چادر ایل سنگسری) به شماره ٢٠١١ و کوچ ایل سنگسری به شماره ٢٠١٢ در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس ثبت شد و از پرونده این آثار و ١٢ نان مهدیشهر که در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده است رونمایی شد.

رونمایی از تمبر جشنواره ‌ملی ‌ایل‌ سنگسری، نمارش(نمایش پوشش و لباس ایل سنگسری) از دیگر برنامه های روز اختتامیه جشنواره بود.

پرواز پاراگلایدر، رژه گروه های مختلف عشایری، رژه اسب سواران، رونمایی از المان شهدای عشایر، افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و فرش دستباف سنگسری، برگزاری جشن امامت و اجرای نورافشانی، نشست تخصصی پوشاک دستبافته ها و فرش سنگسری، اجرای برنامه های شاد و متنوع، اجرای موسیقی بومی محلی و برنامه های شاد و کودکانه، برپایی سیاه چادرهای عشایری، اجرای مسابقات ورزشی بومی محلی، اجرای همایش پیاده روی خانوادگی، جشنواره غذا و تجلیل از برترین های جشنواره غذا در محل هتل سنگسر از جمله ویژه برنامه های جشنواره‌ ملی ‌ایل‌ سنگسری در سه روز برگزاری این جشنواره ملی بود.

رونمایی از دو کتاب «بررسی نقوش کهن در هنر ایل سنگسری» و «پوشاک و دست بافته ها در ایل سنگسری» تالیف «حسن پاکزادیان»، فستیوال خودروهای آفرود، پخش زنده و مستقیم  ویژه برنامه‌ها  از شبکه سمنان و شبکه شما، شرکت مدیر کل میراث فرهنگی استان و دبیر جشنواره و مدیران کمیته ها در نماز جمعه مهدیشهر از دیگر برنامه های جشنواره ملی ایل سنگسری بود.

بیشتر بخوانید:
برند نوکیا از اول مهر با محصول جدید در بازار

همچنین ببینید

ارزان ترین تور مالزی

ارزان ترین تور مالزی را از لحظه آخر بخواهید

پایگاه خبری دنیای برند، مالزی از مقاصد پر گردشگری است که هر ساله تعداد زیادی …