منسوجات سمی برندهای معروف

منسوجات سمی برندهای معروف!

محققان، پایداری، شرایط کاری، استفاده از مواد شیمیایی، مدیریت زباله و آب را در ۱۴ شرکت معروف پوشاک بررسی کردند و نتایج نشان داد که هیچ‌یک از این شرکت‌ها در ارزیابی اخلاقی و محیط زیست موفق نبودند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اینهبیتت، کارولین چن مدیر مبارزات عدالت اجتماعی سبز ایالات متحده گفت: مصرف‌کنندگان خواستار لباس‌هایی سازگار با محیط زیست هستند، اما بسیاری از شرکت‌ها تنها وعده پایداری و سازگاری با محیط زیست را می‌دهند.

شرکت‌ها باید به وعده‌های خود عمل کرده و ابتکارات لازم در جهت سازگاری با محیط زیست را ارائه دهند. بسیاری از شرکت‌ها بدون تخصیص معیارها و زمان‌بندی‌ها وعده‌های پایدار را به طور گسترده‌ای تدوین کرده، اما از اجرای آن پیروی نمی‌کنند.

به طور کلی، صنعت نساجی هر ساله ۴۳ میلیون تن مواد شیمیایی سمی استفاده می‌کند که بیشتر شرکت‌ها این موضوع را فاش نمی‌کنند. ناگفته نماند این مواد سمی، تهدیدکننده سلامت افراد هستند.

در این گزارش توصیه شده افراد در موارد ضروری لباس تهیه کنند، این روند نه تنها موجب تولید کمتر البسه و در نتیجه کاهش آلودگی محیطی شده بلکه موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز می‌شود.

برندهای ارزیابی شده در این تحقیق: تارگت، جان اسپرت، نایک، گپ، نوی، بنانا رپابلیک ، نورث فیس، ان تیلیور، عقاب امریکایی، رالف لورن، آبرکرومبو و فیتچ، والمرت، انترپولوژی، اربن اتفیتر و فری پیپل بودند.

بیشتر بخوانید:
رونمایی از داروی دیابت با برند «اورتی هرب» پژوهشگاه گیاهان دارویی

همچنین ببینید

تیک طلایی برند توییتر

دریافت ماهانه ۱۰۰۰ دلار برای تیک طلایی برند توییتر

پایگاه خبری دنیای برند، توییتر در جدیدترین تلاش برای درآمدزایی، گویا دنبال دریافت ماهانه ۱۰۰۰ …