صادرات محصولات استان مازندران

اهمیت برندسازی در صادرات محصولات استان مازندران

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با اشاره به هدف گذاری در سطح استان گفت: در راستای کیفی سازی تولیدات کشاورزی باید میزان صادرات به سه میلیارد دلار برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن خیریانپور عصر چهارشنبه در مراسم روز مزرعه ملی ترویج و توسعه کشاورزی ایران که در روستای بایع کلا نکا برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های بالقوه و بالفعل  حوزه کشاورزی مازندران اظهار کرد: با توجه به شرایط  آب و هوایی این استان بالغ بر ۷ میلیون تن بهترین تولیدات محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود.

وی به حوزه تولید برنج مرغوب در سطح استان  اشاره و بیان کرد:  امسال  بیش از یک میلیون و ۴۲۰ هزار تن تولید برنج مرغوب در مزارع برنج مازندران تولید و برداشت خواهد شد.

برند استان مازندران

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران  با بیان تنوع تولیدات کشاورزی استان تصریح کرد: ۱۰۴ هزار تن محصولات شیلاتی، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن  مرکبات ،۱۸۰ هزار تن کیوی، گوشت سفید ، گل و گیاه و لبنیات از جمله تولیدات مرغوب محصولات کشاورزی مازندران به شمار می رود که به عنوان برند استان به خوبی در بین مردم شناخته شد به طوری که  این تولیدات مرغوب سبب شد تا این استان به درجه فراستانی و در سطح فراکشوری ارتقا یابد.

به گفته  خیریانپور ایجاد ارزش افزوده را نیاز اصلی حوزه کشاورزی می باشد چرا که اگر می خواهیم کشاورزی ما یک کشاورزی سود آور، تامین کننده محصول و صادرات  شناخته شود نیاز دارد در بحث ارزش افزوده حرکت کند.

این مسئول استانی اضافه کرد: باید دقت کنیم در شرایط موجود در حوزه کاشت، داشت و برداشت  ضمن تامین سلامت جامعه تولید ما مطابق سلیقه مصرف کننده باشد.

وی همچنین به بسته بندی مرغوب، برندسازی ، اصلاح بذر، نژاد و ارقام ایجاد هلدینگ سرمایه گذاری، پایانه صادراتی و سورتینگ اشاره و متذکر شد: خوشبختانه ۴ پایانه صادراتی برنج، محصولات کشاورزی، گل و گیاه و پایانه صادراتی ماهیان خاویاری در سطح استان در دست احداث می باشد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران افزود: این استان با همکاری تشکل های بخش خصوصی ۳ میز تخصصی محصولات کشاورزی اعمم از میز تخصصی لبنیات، صادرات مرکبات و کیوی و محصولات خاویاری را به خود اختصاص داد.

میزان صادرات مازندران باید به ۳ میلیارد دلار برسد

خیریانپور با اشاره به هدف گذاری در مازندران متذکر شد: در راستای کیفی سازی تولیدات کشاورزی باید میزان صادرات را در این استان به سه میلیارد دلار ارتقا دهیم .

وی با اشاره به فعالیت ۷۶ شرکت دانش بنیان در مازندران بر استفاده از فناوری های نوین، تجاری سازی علوم مرتبط و بکارگیری از جوانان نخبه و توانمند در امور توسعه استان تاکید کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی استفاده از فناوری نوین و مهیا سازی فضای موجود همچنین با ایجاد دیپلماسی اقتصادی در زمینه صادرات با حمایت بخش خصوص می توان گام موثر در توسعه کشاورزی و صنعت استان برداشت.

همچنین ببینید

Isfahan handicrafts are a competitive advantage 310x165 - صنایع‌دستی اصفهان یک مزیت رقابتی است

صنایع‌دستی اصفهان یک مزیت رقابتی است

پایگاه خبری دنیای برند، در میان دغدغه‌ها و چالش‌های موجود در حوزه زیست‌محیطی و آلودگی …