برندسازی در حوزه کشاورزی

لزوم برند سازی و بهره گیری از روش های جدید در حوزه کشاورزی

رشت- رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه کشاورزی سنتی دیگر جوابگوی نیازهای جامعه امروز نیست بر لزوم برند سازی و بهره گیری از روش های جدید در این حوزه تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد صادق حسنی پیش از ظهر چهارشنبه در همایش تجلیل از تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی که در سالن همایش بانک کشاورزی رشت برگزار شد با بیان اینکه استان گیلان در حوزه صنایع عملکرد موفقی ندارد، گفت: ۴۰ درصد برنج کشور در گیلان تولید می‌شود لذا باید شاهد رشد در بخش کشاورزی و گردشگری استان گیلان باشیم.

حسنی با تاکید بر مدیریت تولید و صادرات محصولات کشاورزی، اظهار کرد: بازار داخلی جوابگوی عرضه و تقاضای محصولات کشاورزی نیست و باید با حمایت دولت روی صادرات محصولات کشاورزی تمرکز کنیم.

وی با بیان اینکه بذر در جهاد کشاورزی باید در اولویت قرار گیرد، تصریح کرد: حداقل ۱۰ درصد کیفیت بذر در تولید برنج تأثیر بسیاری زیادی دارد و به همین دلیل باید به کیفیت بذر توجه شود زیرا کشاورزی سنتی در این دوره پاسخگو نیست.

حسنی در ادامه بر لزوم ساماندهی طرح‌های گردشگری در گیلان تأکید کرد و افزود: مسئولان حوزه کشاورزی باید به برند سازی محصولات کشاورزی و تولیدی استان گیلان توجه بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: بی‌توجهی به محصولاتی همانند برنج، چای، زیتون، بادام‌زمینی در گیلان سبب به وجود آمدن مشکلات متعددی در بخش اقتصادی می‌شود لذا متولیان امر باید برای آن برنامه‌ریزی داشته باشند.

نماینده رشت در مجلس با انتقاد از تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به چای، گفت: بعضی از صادرکنندگان چای با این شرایط به بن بست رسیده‌اند و نمی‌توانند محصولات خود را به بازار آزاد چای صادر کنند.

وی با بیان اینکه باید مشکلات حوزه کشاورزی حل شده و وضعیت کشاورزان بهبود یابد، افزود: اینکه کشاورزی به دلیل وضعیت بد اقتصادی مجبور به فروش زمین خود شود غیر قابل قبول است.

همچنین ببینید

برند اپل

برند اپل جلوی استفاده از آی‌مسیج در اندروید را گرفت

پایگاه خبری دنیای برند، برند اپل اعلام کرد اپلیکیشن‌های شخص ثالثی که به دستگاه‌های اندرویدی …