CE283A89 5719 40F3 B710 632CA76253AC 660x330 - قطار پویش «تولید، تداوم امید» در ایستگاه پنجم

قطار پویش «تولید، تداوم امید» در ایستگاه پنجم

پایگاه خبری دنیای برند، مدیرکل دفتر طرح ها و تامین مالی وزارت صنعت معدن و تجارت و دبیر کمیته پویش ملی “تولید، تداوم امید” گفت: رئیس جمهور روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه و در هفته پنجم پویش ملی”تولید، تداوم امید” وزارت صنعت، معدن و تجارت چند طرح بزرگ صنعتی و معدنی در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس و اصفهان را با سرمایه گذاری بیش از ۵۸۸۰ میلیارد تومان، به طور همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح می نماید .

علیرضا هادی با بیان این مطلب، افزود: در مجموع با بهره برداری از این طرح‌های صنعتی و معدنی که با سرمایه گذاری بیش از ۵۸۸۰ میلیارد تومان تکمیل شده اند، برای ۱۲۰۴ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی می‌شود.

وی ادامه داد: طرح توسعه شرکت گسترش صنایع بافت بلوچ با ظرفیت تولید سالانه ۴۵۰۰ تن نخ پنبه ای، واحد آرمان نوین گستر کنارک با ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰۰ تن انواع قوطی فلزی کنسرو و فاز اول بازسازی مجتمع انبارهای مکران در چابهار با ظرفیت ۱۸۰ هزار تن ذخیره سازی کالاهای اساسی در استان سیستان و بلوچستان و طرح‌ های مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی و ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندله آهن در استان فارس و همچنین طرح شهدینه آران هشت بهشت با ظرفیت تولید سالانه ۹۵ هزار تن گلوکز، گلوتن و نشاسته در استان اصفهان، در این مراسم مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرکل دفترطرح ها و تامین مالی وزارت صنعت معدن و تجارت و دبیر کمیته پویش ملی “تولید، تداوم امید” تصریح کرد: طرح توسعه شرکت گسترش بافت بلوچ واقع در شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان با ظرفیت تولید ۴۵۰۰ تن انواع نخ پنبه ای با سرمایه‌گذاری ۲۰۰۰ میلیارد ریال سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده است.

بیشتر بخوانید:
طراحی و ‌تولید نمونه اولیه دستگاه اتوبوس آمبولانس در ۳۵ روز

هادی اضافه کرد: بهره‌برداری از طرح فوق‌الذکر، موجب افزایش ظرفیت در صنعت یادشده به‌میزان ۲ درصد خواهد شد و همچنین صرفه جویی ارزی حدود ۱۴ میلیون دلار را به همراه خواهد داشت.

وی یادآوری کرد: پس از اولین سفر هیات دولت در سال ۱۳۹۴ به این استان و در راستای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در مناطق کمتر برخوردار استارت بازسازی و نوسازی یکی از بزرگترین کارخانه های نساجی کشور زده شد و در حال حاضر فاز اول آماده افتتاح است.

مدیرکل دفترطرح ها و تامین مالی وزارت صنعت معدن و تجارت ادامه داد: طرح آهن اسفنجی مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد نیز با ظرفیت تولید ۱میلیون و ۸۰۰ هزار تن ” آهن اسفنجی” و با سرمایه گذاری ۲۶ هزار میلیارد ریال زمینه اشتغالزایی مستقیم ۳۰۰ نفر را فراهم آورده و در شهرستان محروم کوار استان فارس توسط شرکت توسعه صنایع لاوان پارس (۱۰۰% خصوصی) تکمیل و آماده بهره برداری شده است که بهره‌برداری از طرح فوق‌الذکر، موجب افزایش ظرفیت در صنعت یادشده به‌میزان ۵ درصد خواهد شد. همچنین تأمین ماده اولیه مورد‌نیاز .. و تکمیل زنجیره ارزش صنعت فولاد را به‌همراه خواهد داشت.

هادی همچنین تصریح کرد: طرح تولید گندله آهن این مجتمع نیز با ظرفیت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تن “گندله آهن” و با سرمایه گذاری ۲۵ هزار میلیارد ریال آماده بهره برداری است که زمینه اشتغال ۳۷۴ نفر را فراهم می آورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طرح شهدینه آران هشت بهشت با ظرفیت تولید ۹۵۰۰۰ تن گلوکز، گلوتن و نشاسته و سرمایه گذاری ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال با اشتغال زایی ۳۰۰ نفر شهرستان شاهین شهر و میمه استان اصفهان تکمیل و آماده افتتاح است و بهره‌برداری از این طرح، موجب افزایش ظرفیت در صنعت یاد شده به‌میزان ۷/۸ درصد خواهد شد.

بیشتر بخوانید:
ادای احترام وزیر صمت به شهدای ایدنک

مدیرکل دفترطرح ها و تامین مالی وزارت صنعت معدن و تجارت اضافه کرد: همچنین در کنار افتتاح این سه طرح بزرگ طرح توسعه شرکت آرمان گسترنوین کنارک با ظرفیت سالانه ۸۰۰۰ تن تولید انواع قوطی فلزی کنسرو با سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریال با هدف تسهیل در روند تولیدات شرکت تحفه و همکاری این شرکت نیز آماده بهره‌برداری است که زمینه اشتغال ۴۰ نفر را فراهم کرده است.

هادی در پایان بیان کرد: فاز اول بازسازی مجتمع انبارهای مکران در چابهار نیز با ظرفیت ۱۸۰ هزار تن ذخیره سازی کالاهای اساسی و با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال آماده بهره برداری است که برای ۴۰ نفر شغل به وجود می‌آورد.

پایان

همچنین ببینید

موسسه سفیر

قبل از ثبت‌نام در موسسه سفیر لازم است بدانید!

پایگاه خبری دنیای برند، سفیر، نامی آشنا برای زبان‌آموزان است. ما در این مقاله با آموزشگاه …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x