microsoft market share 66712ff7772792639dec4f4e 660x330 - غول ردموندی دوباره بر بام دنیا: مایکروسافت با ارزش ۳.۳۳ تریلیون دلار، ارزشمندترین شرکت جهان شد!

غول ردموندی دوباره بر بام دنیا: مایکروسافت با ارزش ۳.۳۳ تریلیون دلار، ارزشمندترین شرکت جهان شد!

مایکروسافت بار دیگر تاریخ‌ساز شد! این شرکت در معاملات دیروز با عبور از اپل و رسیدن به ارزش ۳.۳۳ تریلیون دلاری، بار دیگر عنوان ارزشمندترین شرکت جهان را از آن خود کرد. این دستاورد بزرگ، نشان‌دهنده عملکرد فوق‌العاده مایکروسافت در سال‌های اخیر و تعهد این شرکت به نوآوری و ارائه خدمات و محصولات باکیفیت به کاربران است.

به گزارش دنیای برند به نقل از زومیت، ارزش بازار اپل پس از برگزاری رویداد WWDC 2024 و معرفی اپل اینتلیجنس به حدود ۳٫۲۸ تریلیون دلار رسید و توانست موقتاً از مایکروسافت عبور کند. مایکروسافت در آن زمان ارزش بازار ۳٫۲۵ تریلیون دلاری داشت.

هوش مصنوعی به موتور محرک اپل برای صعود در بازار سهام تبدیل شد؛ اما رقابت سنگین و البته نزدیک اپل با سایر شرکت‌های فعال در حوزه‌ی هوش مصنوعی، به‌خصوص مایکروسافت، باعث شد تا اپل نتواند مدتی طولانی در این جایگاه باقی بماند.

 

microsoft market share 66712ff7772792639dec4f4e - غول ردموندی دوباره بر بام دنیا: مایکروسافت با ارزش ۳.۳۳ تریلیون دلار، ارزشمندترین شرکت جهان شد!از سوی دیگر هوش مصنوعی این روزها با نام انویدیا گره خورده و ارزش بازار تیم سبز درحال حاضر از سه تریلیون دلار عبور کرده است تا انویدیا به سومین شرکت با ارزش دنیا تبدیل شود.

دستاورد چشمگیر انویدیا نشان می‌دهد که تب‌و‌تاب هوش مصنوعی قرار نیست به‌این‌زودی‌ها فروکش کند. ارزش سهام این شرکت در پنج سال اخیر ۳٬۲۲۴ درصد افزایش یافته است.

اپل در سال ۲۰۲۲ به اولین شرکت آمریکایی با ارزش بازار بیش از سه تریلیون دلار تبدیل شد. مایکروسافت دو سال بعد آن دستاورد را تکرار کرد. انویدیا زمستان سال گذشته به ارزش بازار دو تریلیون دلاری دست پیدا کرده بود. رسیدن ارزش بازار انویدیا از دو تریلیون دلار به سه تریلیون دلار حدوداً سه ماه طول کشید.

درحال‌حاضر بین سه شرکت مایکروسافت، اپل و انویدیا رقابت جذابی برای رسیدن به ارزش بازار چهار تریلیون دلاری وجود دارد و جالب است که ببینیم کدام شرکت برای اولین‌ بار به چنین دستاوری دست پیدا می‌کند.

همچنین ببینید

63107638 310x165 - هوش مصنوعی «کلاود» به اندروید آمد

هوش مصنوعی «کلاود» به اندروید آمد

  شرکت آنتروپیک اعلام کرد که ربات گفتگوگر کلاود(Claude) اکنون یک برنامه اندرویدی است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *