570524 412 - طرح تاکسی پرنده اوبر در رویداد فناوری CES معرفی شد

طرح تاکسی پرنده اوبر در رویداد فناوری CES معرفی شد

شریک شرکت اوبر در حوزه تاکسی های هوایی، جدیدترین طرح تاکسی های هوایی خود را در جریان نمایشگاه CES رونمایی کرد.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت اوبر با شریک تجاری خود قصد دارند به زودی، نخستین سفرهای هوایی خود را در تگزاس و کالیفرنیا راه اندازی کنند.

570525 449 - طرح تاکسی پرنده اوبر در رویداد فناوری CES معرفی شد

شرکت مرسدس بنز نیز در ماه مه اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۲۳  یک وسیله حمل و نقل هوایی که ترکیبیست از هلیکوپتر و هواپیمایی غول پیکر طراحی کند. هم اکنون در جریان برگزاری یکی از بزرگ ترین رویدادهای فناوری سال، در لاس وگاس یکی از شرکای اوبر، از طرح هایی جدید رونمایی کرده است که به طور مشخص به طرح تاکسی های پرنده اوبر مرتبط بود.

اوبر از مدتی پیش حمایت خود را از این سیستم مدرن که توسط “Division Bell Textron”،طراحی شده بود اعلام کرد. شرکت اوبر اعلام کرد که این سیستم جدید می تواند قدم مهمی برای حمل و نقل شهری باشد. خودرویی که Bell Nexus نامیده می شود، از نیروی هیبرید الکتریکی استفاده می کند که برای سفرهای هوایی انرژی بی نظیری ایجاد می کند و می تواند برای هر دو هدف نظامی و تجاری کاربردی باشد.

570526 685 - طرح تاکسی پرنده اوبر در رویداد فناوری CES معرفی شد

اوبر قصد دارد سرویس Uber Air خود را در منطقه دالاس-فورت ورت و لس آنجلس آغاز کند و برای تحقق این هدف نیز از چهار سال پیش شروع به توسعه زیرساخت ها کرده است. این شرکت اعلام کرده که برای تحقق این هدف در حال کار روی زیرساخت های بازار است.

به نظر می رسد بخشی از این تلاش و عجله به مسئله رقابت اوبر و لیفت مرتبط است. چرا که هر دو شرکت در تلاشند در سال ۲۰۱۹ قدرت تجاری و اقتصادی خود را توسعه دهند برای مصال هر دو شرکت اوبر و لیفت پرونده هایی را برای حضور در بازار بورس و اوراق بهادار تشکیل داده اند. قیمت سهام اولیه اوبر احتمالا ۱۲۰ میلیارد دلار و سهام اولیه لیفت ۱۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

منبع: https://goo.gl/QJWT3B

همچنین ببینید

New Italian electric cars are on the way 310x165 - خودروهای برقی جدید از برند خودروساز ایتالیایی

خودروهای برقی جدید از برند خودروساز ایتالیایی

پایگاه خبری دنیای برند، لانچیا خودروی کوچک یپسیلون جدید را در ماه فوریه در طرح …