صنایعی که به دلیل شیوع ویروس کرونا وام گرفتند

صنایعی که به دلیل شیوع ویروس کرونا وام گرفتند

پایگاه خبری دنیای برند، به دنبال بحران اقتصادی ایجاد شده به واسطه شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، بسیاری از شرکت‌ها به وام گرفتن روی آورده‌اند که صنعت خودروسازی تا کنون بیشترین میزان وام را دریافت کرده است.

از آنجا که شرکت‌ها هنوز به بسته نگاه داشتن فروشگاه‌ها ادامه می‌دهند و اثرات تعطیلی جهانی بر اثر بیماری کووید-۱۹ را احساس می‌کنند، برخی صنایع تنها برای پابرجا ماندن، مقادیر زیادی وام‌های گردشی اخذ می‌کنند.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط گلدمن ساکس، شرکت‌هایی که در صنعت خودرو فعالیت می‌کنند، از تاریخ یک مارس بیش از ۳۸ میلیارد دلار وام دریافت کرده‌اند که این بیشترین دریافتی وام نسبت به صنایع دیگر است.

گفتنی است که صنعت خرده‌فروشی نیز با دریافت بیش از ۳۵ میلیارد دلار وام در این بازه زمانی، در جایگاه دوم این لیست قرار گرفت. صنعت مسافرتی و تفریحی نیز با دریافت بیش از ۲۳ میلیارد دلار وام، در رتبه سوم جای گرفت.

قابل ذکر است که گرفتاری و ورشکستگی در سطوح بی‌سابقه‌ای در حال افزایش است. صنایع و شرکت‌هایی که زمانی پایدار تصور می‌شدند، از جمله مسافرتی، هتل و خودرو، با فشارهایی مواجه شده‌اند که پیش از این هرگز حس نکرده بودند. برای کاهش برخی از این وحشت‌ها، بازسازی ساختار مالی و انباشت بدهی توسط بسیاری از شرکت‌ها دنبال می‌شود.

صنایعی که به دلیل شیوع ویروس کرونا وام گرفتند

همچنین ببینید

اینفوگرافیک سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی سال ۱۴۰۰

اینفوگرافیک سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی سال ۱۴۰۰

پایگاه خبری دنیای برند، اینفوگرافیک برنامه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در سال  (۲۰۲۱)  ۱۴۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *