قشم

“شهر خلاق آئین ها” دومین بِرند قشم‌

قائم‌ مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: آمار بازدید مهمانان نوروزی قشم از سایت های گردشگری این‌ جزیره از مرز یک‌ میلیون فراتر رفت.

به گزارش ایسنا، عبدالجواد کمالی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۴ فروردین امسال بیش از یک‌ میلیون بازدید از ژیوسایت ها و اماکن گردشگری قشم همچون جزایر ناز، جنگل حرا، چاهکوه، خلیج دلفین ها، غارهای خربس، دره ستاره ها، قلعه پرتغالی ها و دیگر سایت ها به ثبت رسیده که نشان از افزایش ۷۰ درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.

وی از پنج استان خراسان رضوی، تهران، فارس، اصفهان و کرمان با با ۵۴ درصد سهم به عنوان استان های پیشتاز  سفر به این‌ جزیره نام برد و گفت: سهم بقیه استان ها از سفر به قشم در جنوب کشور ۴۶ درصد بود.

به گفته عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، در مدت یاد شده بیش از ۷۳۶ هزار مهمان از سه مسیر هوایی (فرودگاه قشم)، دریایی (اسکله شهید حقانی بندر عباس) و زمینی (اسکله‌ پُهل) با بیش از ۱۳۰ هزار انواع خورو و استفاده از شناورهای لندینگ کرافت وارد این جزیره در جنوب کشور شدند.

کمالی با اعلام اینکه پیش بینی ما در ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، میزبانی از یک‌ میلیون گردشگر در ایام نوروز ۹۸ بود، افزود: شرایط جوی و تعطیلی سه روزه اسکله شهید حقانی بندرعباس به سمت اسکله شهید ذاکری قشم موجب کاهش آمار ورودی به این منطقه شد.

به گفته وی، بیش از ۵۰۰ هزار نفر از مهمانان امسال قشم و به عبارتی ۷۰ درصد آنان افرادی بودند که برای نخستین بار به این جزیره سفر کردند و این نشان از معرفی خوب قشم در استان های مختلف کشورمان دارد.

کمالی اعلام کرد: با اقدامات خوبی که طی چهار سال گذشته در زمینه فعال سازی کاشانه های مهمان در روستاهای جزیره اتفاق افتاده  و ۱۲ کمپ پارکی که در نقاط مختلف این‌ منطقه ایجاد شده، شاهد ترافیک روان در شهرها و تجمع ۷۰ درصدی مهمانان نوروزی در روستاها و سایت های گردشگری این‌ منطقه بودیم.

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم تصریح کرد: در مدت تعطیلات پایان سال و نوروز ۹۸ بیش از پنج میلیارد ریال صنایع دستی بانوان هنرمند جزیره از سوی مهمانان‌ نوروزی خریداری شده است.

وی با اشاره به برپایی آئین های سنتی که در این ایام‌ توسط هنرمندان جزیره اجرا شد، افزود: در کنار بِرند مهم ژئوپارک‌ جهانی قشم، در نظر داریم “شهر خلاق آئین ها” را به عنوان دومین بِرند قشم‌ معرفی کنیم.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

فولکس واگن‌های جدید

فولکس واگن‌های جدید در حال راه‌اندازی است

پایگاه خبری دنیای برند، فولکس‌واگن پلتفرم برقی ویژه چین را راه‌اندازی می‌کند. فولکس واگن اعلام …