63098748 660x330 - شرکت بیل گیتس از هوا کره می‌گیرد!

شرکت بیل گیتس از هوا کره می‌گیرد!

استارت‌آپی که بیل گیتس فناور ثروتمند مشهور روی آن سرمایه‌گذاری کرده توانسته است از هوای رقیق کره و سایر چربی‌های خوشمزه را بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، بیل گیتس پول خود را روی یک استارت‌آپ کالیفرنیایی به نام سِیوِر(Savor) سرمایه‌گذاری کرده که معتقد است می‌تواند با استفاده از کربن دی اکسید و هیدروژن، یک محصول غنی و چرب شبیه به کره درست کند.

به نقل از نیو اطلس، کره فقط شروع کار است و این استارت‌آپ در حال توسعه روشی برای تولید شیر، بستنی، پنیر، گوشت و روغن‌های گرمسیری با این روش است.

شرکت سیور از یک فرآیند ترموشیمیایی برای ایجاد چربی حیوانی خود استفاده می‌کند که عاری از ردپای محیطی صنایع لبنی و جایگزین‌های گیاهی است.

بیل گیتس می‌گوید: آنها با این واقعیت شروع کردند که همه چربی‌ها از زنجیره‌های مختلفی از اتم‌های کربن و هیدروژن ساخته شده‌اند. سپس آنها تصمیم گرفتند تا همان زنجیره‌های کربن و هیدروژن را بدون دخالت حیوانات یا گیاهان بسازند.

وی افزود: آنها در نهایت فرآیندی را توسعه دادند که شامل گرفتن کربن دی اکسید از هوا و هیدروژن از آب، گرم کردن آنها و اکسید کردن آنها برای شروع جدایی اسیدهای چرب و سپس فرمولاسیون چربی است.

بسیاری از ما این را می‌دانیم که طبق گفته سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(FAO)، دام‌ها مسئول ۱۴.۵ درصد از کل انتشار گازهای گلخانه‌ای در جهان هستند و جایگزین‌های چربی حیوانی که شامل روغن‌های گیاهی است، به جنگل‌زدایی گسترده و از بین رفتن تنوع زیستی منجر می‌شود.

از طرفی محصولات لبنی بسیار خوشمزه هستند و دست کشیدن از آنها دشوار است. بنابراین راهکارهایی نظیر حمایت مشتاقانه گیتس برای تولید کره تهیه شده از کربن دی اکسید و هیدروژن خبری امیدوارکننده هستند.

گیتس گفت: ایده‌ی روی آوردن به چربی‌ها و روغن‌های آزمایشگاهی ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد، اما پتانسیل آنها برای کاهش قابل توجه ردپای کربن بسیار زیاد است. ما با استفاده از فناوری‌ها و فرآیندهای اثبات شده یک قدم به دستیابی به اهداف آب و هوایی خود نزدیکتر می‌شویم.

کره تولیدی استارت‌آپ سیور به راحتی تولید می‌شود و مقیاس‌پذیر است، اما متقاعد کردن مردم برای استفاده از آن و سایر محصولات لبنی این‌چنینی با محصولات لبنی حیوانی و گیاهی قطعا در آینده چالش برانگیز خواهد بود.

گیتس می‌گوید: چالش بزرگ، پایین آوردن قیمت این محصولات است تا این محصولات برای عموم مردم مقرون‌به‌صرفه شوند یا حداقل با همان قیمت چربی‌های حیوانی عرضه شوند. شرکت سیور در اینجا شانس خوبی برای موفقیت دارد، زیرا مراحل کلیدی فرآیند تولید چربی آنها در صنایع دیگر نیز به کار گرفته می‌شود.

وی افزود: این فرآیند هیچ گاز گلخانه‌ای آزاد نمی‌کند و از زمین کشاورزی و کمتر از یک هزارم آبی که کشاورزی سنتی استفاده می‌کند، بهره می‌برد. مهمتر از همه، طعم بسیار خوبی دارد و مانند محصولات لبنی واقعی است، چرا که از نظر شیمیایی تفاوتی ندارد.

تحقیقات پژوهشگران این شرکت در مجله Nature Sustainability منتشر شده است.

پایان

همچنین ببینید

63107638 310x165 - هوش مصنوعی «کلاود» به اندروید آمد

هوش مصنوعی «کلاود» به اندروید آمد

  شرکت آنتروپیک اعلام کرد که ربات گفتگوگر کلاود(Claude) اکنون یک برنامه اندرویدی است و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *