طعنه تبلیغاتی برند سامسونگ به ال جی
سامسونگ و ال جی

طعنه تبلیغاتی برند سامسونگ به ال جی

جدیدترین ویدیوی منتشر شده توسط سامسونگ در صفحه یوتیوب خود به صورت طعنه‌آمیزی مشکل سوختن پیکسل‌ها در نمایشگرهای OLED ال‌جی را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند – به نقل از فارنت جدیدترین ویدیو منتشر شده توسط سامسونگ در یوتیوب که به دلایل خرید یک تلویزیون QLED مربوط است را نمی‌توان تنها یک تبلیغ معمولی دانست. این ویدیو که با عنوان burn-in checker تولید شده است در واقع بیش‌تر در حال طعنه زدن به رقیب دیرینه سامسونگ یعنی ال‌جی است.

در ابتدای ویدیو مشاهده می‌شود که عبارت What is burn-in که به معنای “پیکسل سوخته چیست؟” در گوگل سرچ می‌شود، نکته قابل توجه این است در بخش پیشنهادات گوگل اولین نتیجه مربوط به سوختن پیکسل‌ها در تلویزیون‌های OLED است.

پس از آن تصاویر مربوط به پیکسل‌های سوخته در یک پس‌زمینه قرمز رنگ به نمایش گذاشته می‌شود. سپس یک صفحه قرمز رنگ به نمایش در می‌آید و گفته می‌شود اگر شما نیز توانستید پیکسل سوخته در نمایشگر خود مشاهده نمایید، به خدمات مشتریان تلویزیون خود تماس بگیرید و یا اقدام به خرید یک نمایشگر QLED کنید!

مطمئنا این تکنیک هوشمندانه بازاریابی است. با این حال نخستین بار نیست که سامسونگ مشکل سوختن پیکسل‌ها در نمایشگرهای OLED را دستمایه خود برای سرزنش رقبا قرار می‌دهد تا به مشتریان ثابت کند چرا باید یک نمایشگر QLED بخرند. بسیاری معتقد هستند که این موضوع یک کمپین برعلیه رقیب دیرینه سامسونگ یعنی ال‌جی است، بدون اینکه نامی از این برند برده شود.

سامسونگ بزرگ‌ترین تولیدکننده نمایشگرهای AMOLED برای تلفن‌های هوشمند است، با این حال در زمینه نمایشگرهای OLED از ال‌جی عقب افتاد. همین موضوع سبب شد تمرکز سامسونگ بر توسعه فناوری QLED باشد.

در سمت مقابل ال‌جی به ساخت تلویزیون‌های OLED می‌پردازد و مشکل سوختن پیکسل‌ها یا همان (burn-in) به پاشنه آشیل محصولات این شرکت مبدل شده است. سامسونگ نیز از این موضوع استفاده می‌کند تا به رقابت با ال‌جی بپردازد. از همین جهت ویدیوهایی نظیر چیزی که در بالای این مطلب دیدید را ساخته و به صورت گسترده منتشر می‌کند.

همچنین ببینید

۳۰ برند از مبل منبت ملایر در اکسپو۲۰۲۱

۳۰ برند از مبل منبت ملایر در اکسپو۲۰۲۱

پایگاه خبری دنیای برند، حضور ۳۰ برند از مبل منبت ملایر در قالب یک برند …