62872075 660x330 - «سامانه جامع اتوماسیون دانشگاهی» طراحی و تولید شد

«سامانه جامع اتوماسیون دانشگاهی» طراحی و تولید شد

دنیای برند/اصفهان مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: هدف از طراحی و تولید «سامانه جامع اتوماسیون دانشگاهی» در ابتدا حذف گردش‌های کاغذی بود، اما اکنون این سامانه به هوش مصنوعی مجهز شده و اسناد را تشخیص و بخشی از کارهای کارشناسان را به صورت هوشمند و اتوماتیک انجام می‌دهد. این محصول روال طرح‌ها و پایان‌نامه‌ها را نیز تسریع می‌بخشد.

اتوماسیون‌سازی فرآیندها یکی از روش‌های بهبود عملکرد و تسریع اقدامات است که در نهایت باعث افزایش بهره‌وری سازمانی می‌شود. در همین راستا، شرکت دانش‌بنیان “گروه داده‌ورز پیوند” که از سال ۱۳۸۸ در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر شده، به‌صورت تخصصی به طراحی و تولید «سامانه جامع اتوماسیون دانشگاهی» پرداخته است.

محسن نیازی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درخصوص ایده اولیه طراحی و تولید «سامانه جامع اتوماسیون دانشگاهی»، در گفت‌وگو با دنیای برند، اظهار کرد: ایده اولیه این کار به سال ۱۳۸۴ بازمی‌گردد، زمانی که سیستم‌ها در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به‌صورت دستی بود و نسخه ابتدایی این کار در آن‌جا پیاده‌سازی شد.

او درباره هدف از تولید و طراحی این سامانه، گفت: هدف از طراحی و تولید «سامانه جامع اتوماسیون دانشگاهی» در ابتدا حذف قسمت‌ها و گردش‌های کاغذی بود، اما اکنون این سامانه به هوش مصنوعی مجهز شده و اسناد را تشخیص و یک سری از روال‌ها و بخشی از کارهای کارشناسان را به صورت هوشمند و اتوماتیک انجام می‌دهد. بنابراین، علاوه بر این که مدل‌های کاغذی را حذف و کاملاً paperless کرده، از طرفی قابلیت انجام یک‌سری از فرآیندها را به‌صورت اتوماتیک دارد. همچنین، این محصول روال طرح‌ها و پایان‌نامه‌ها را تسریع می‌بخشد.

نیازی درباره ویژگی‌های این محصول، افزود: امروز ۲۲۰ دانشگاه آزاد و حدود ۵۰ دانشگاه دولتی از این محصول استفاده می‌کنند. به تازگی و به دنبال این نیاز دانشگاه‌ها، در حال وارد کردن فناوری هوش مصنوعی به این حوزه هستیم. پیاده‌سازی طرح کارشناسان هوشمند، مدیریت اسناد با استفاده از هوش مصنوعی به منظور پایش و صحت سنجی و همچنین مشابهت یابی اسناد از جمله ویژگی‌های جدید این محصول است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در ارتباط با مخاطبین این سامانه، ادامه داد: بیشتر مخاطبین این سامانه، دانشجویان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و پژوهشگران هستند. همچنین افراد عام علاقمند می‌توانند از این سامانه استفاده کنند. به علاوه، اگر دانشگاه‌ها هماهنگ کرده باشند که خروجی‌ تحقیقات در خبرگزاری‌ها و مراکز علمی انتشار پیدا کند، سامانه این اطلاعات را به مراکز انتقال خواهد داد. بنابراین، مراکز پژوهشی و صنایعی که با دانشگاه‌ها در ارتباط هستند نیز استفاده‌ کننده‌های این سیستم هستند.

وی در پایان یادآور شد: مراحل بعدی شبکه پژوهشیار با این هدف که دانشگاه‌ها را به یکدیگر متصل و شبکه‌ علمی بین دانشگاهی شکل بگیرد، در حال ایجاد است. بحث‌های هوش مصنوعی نیز از برنامه‌های سال آینده ما است که بسیاری از قسمت‌های نرم‌افزاری به هوش مصنوعی مسلط شود و علاوه بر موارد قبلی، یک سری از فرایندها به صورت هوشمند انجام گیرد.

پایان


منبع

همچنین ببینید

62941824 310x165 - هوشمندسازی تاسیسات شبکه توزیع آب شهری استان آذربایجان شرقی در توافق دو جانبه

هوشمندسازی تاسیسات شبکه توزیع آب شهری استان آذربایجان شرقی در توافق دو جانبه

توافق‌نامه همکاری مشترک ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان آب، اقلیم و محیط‌زیست با استانداری آذربایجان‌شرقی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *