63011895 660x330 - زلزله‌ای به بزرگی ۵ ریشتر کاشمر را لرزاند/منطقه ترشیز درحالت آماده‌باش

زلزله‌ای به بزرگی ۵ ریشتر کاشمر را لرزاند/منطقه ترشیز درحالت آماده‌باش

پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا/خراسان رضوی فرماندار کاشمر گفت: دقایقی قبل زلزله‌ای به بزرگی ۵ ریشتر شهرستان کاشمر در خراسان رضوی را لرزاند. 

حجت اله شریعتمداری در گفت و گو با پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا با بیان اینکه زمین‌لرزه در ۶ کیلومتری کاشمر به وقوع پیوست، اظهار کرد: این زمین‌لرزه در عمق ۶ کیلومتری در ساعت ۱۳ و ۲۴ دقیقه و ۴۶ ثانیه به وقوع پیوست.

وی با اشاره به اینکه زمین‌لرزه در طول جغرافیایی ۳۵.۲۷ شمالی و ۵۸.۴۱ شرقی ثبت شده است، بیان کرد: تمامی نیروهای ستاد مدیریت بحران در آماده‌باش کامل هستند.

فرماندار کاشمر با اعلام اینکه زمین لرزه بین کاشمر و خلیل‌آباد بوده است، خاطرنشان کرد: نیروهای ارزیاب به مناطق اعزام شده‌اند، تاکنون از خسارت‌های احتمالی این زلزله در روستاهای شهرستان کاشمر گزارشی دریافت نشده است.

وی با بیان اینکه این زلزله در ۶ کیلومتری کاشمر، ۱۱ کیلومتری خلیل‌‎آباد و ۲۳ کیلومتری ریوش رخ داده است، گفت: با توجه به اینکه احتمال وقوع پس لرزه وجود دارد از شهروندان درخواست می‌شود نکات ایمنی را رعایت کنند.

این زمین لرزه در شهرهای کاشمر، خلیل‌آباد، کوهسرخ و بردسکن احساس شد و تمامی نیروهای ستاد مدیریت بحران در حالت آماده‌باش هستند.

شدت زمین لرزه به حدی بوده که در خطوط ارتباطی تلفن همراه اختلال ایجاد شده است. هم اکنون تیم های امدادی و واکنش سریع هلال‌احمر به منطقه اعزام شدند.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

پایان

همچنین ببینید

63107861 310x165 - جابه‌جایی بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۳۰ با هزاران بالگرد الکتریکی

جابه‌جایی بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۳۰ با هزاران بالگرد الکتریکی

یک استارت‌آپ اتریشی به نام فلای‌نو(FlyNow) خبر افتتاح تاسیسات خود را در عربستان سعودی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *