رکورد تسلا/ سهم ۴۲ درصدی خودروهای الکتریکی از بازار خودروی نروژ

رکورد تسلا/ سهم ۴۲ درصدی خودروهای الکتریکی از بازار خودروی نروژ

سهم خودروهای الکتریکی از بازار خودروی نروژ به بیشتر از هر زمان دیگری رسیده و محبوبیت برند تسلا نقش به سزایی در این امر داشته است.

پایگاه خبری دنیای برند، در کل تعداد ۱۴۲۳۸۲ دستگاه خودروی جدید در سال ۲۰۱۹ و در کشور نروژ به فروش رسیده‌اند. بنا به گفته فدراسیون جاده نروژی، خودروهای الکتریکی سهم ۴۲ درصدی از این بازار را به خود اختصاص داده‌اند درحالی‌که سهم این خودروها در سال ۲۰۱۸ برابر با ۳۱ درصد بوده است.

در همان بازه زمانی تسلا تعداد ۱۸۷۹۷ دستگاه خودرو در نروژ به فروش رسانده و رکورد جدیدی ثبت کرده است. دلیل اصلی این امر نیز تقاضای زیاد در نیمه اول سال بوده و از این تعداد خودروی تسلا ۱۵۶۸۳ دستگاه از نوع تسلا مدل ۳ بوده‌اند.

نروژ بزرگ‌ترین استفاده کننده از خودروهای الکتریکی نسبت به تعداد ساکنان خود بوده و دلیل آن نیز مشوق‌های قابل‌توجه به خریداران می‌باشد.

تسلا فاصله بسیار کمی با پرفروش‌ترین برند خودروساز نروژ یعنی  برند فولکس‌واگن داشته و تنها ۱۵۰ دستگاه خودرو کمتر از این غول آلمانی به فروش رسانده است.

مدیر فدراسیون جاده‌ای نروژ گفته که سهم خودروهای الکتریکی از بازار این کشور می‌تواند در سال ۲۰۲۰ به حدود ۵۰ درصد برسد.

اگرچه تنها حدود ۵ میلیون نفر در نروژ زندگی می‌کنند اما این کشور در نه ماه اول سال ۲۰۱۹ سومین بازار بزرگ تسلا در جهان بوده است. همچنین تسلا مدل ۳ عنوان پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی این کشور را از دستان نیسان لیف خارج کرده است.

کشور نروژ اهداف جاه‌طلبانه‌ای برای حذف آلایندگی خودروها داشته و به دنبال این است که از سال ۲۰۲۵ به بعد فقط خودروهای الکتریکی در این کشور به فروش برسند.

منبع: بلومبرگ

همچنین ببینید

انتقاد سازمان غذا و دارو از «اسنپ دکتر»

انتقاد سازمان غذا و دارو از «اسنپ دکتر»

پایگاه خبری دنیای برند، رییس کل سازمان غذا و دارو درباره فروش اینترنتی کالاهای سلامت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *