تسلا

رویکرد جدید برند تسلا در مورد فناوری خودران

مدیر هوش مصنوعی برند خودروسازی تسلا می‌گوید که این برند به دلیل مقیاس پذیری، رویکرد سخت‌تری راجع به فناوری خودران اتخاذ می‌کند.

پایگاه خبری دنیای برند، “آندره کارپاتی” در یک کارگاه(ورک‌شاپ) تخصصی، دیدگاه‌های تخصصی خود را در مورد ویژگی‌های فناوری خودران تسلا به اشتراک گذاشت و از رویکرد جدید این شرکت برای این فناوری خبر داد.

“آندره کارپاتی” رئیس بخش هوش مصنوعی تسلا در کارگاه “CVPR20” در مورد مقیاس پذیری در فناوری خودران، در مورد رویکرد این برند برای فناوری خودران صحبت کرد. وی در این کارگاه اعتراف کرد که تسلا از رویکرد سخت‌تری در رانندگی خودران و استفاده از مقیاس مناسب استفاده می‌کند.

وی توضیحاتی را ارائه داد و دو فیلم را به اشتراک گذاشت: یک تصویر از خودروی خودران تسلا در حال دور زدن و یک تصویر از خودروی خودران ویمو (Waymo) که همین کار را انجام می‌داد. وی توضیح داد در حالی که هر دو خودرو یک کار را انجام می‌دهند و کار آنها یکسان به نظر می‌رسد، اما نحوه تصمیم گیری آنها بسیار متفاوت است.

وی گفت: “ویمو” و بسیاری دیگر در این صنعت از نقشه‌های با کیفیت بالا استفاده می‌کنند. شما ابتدا باید مقداری رانندگی کنید که سیستم خودران از محیط اطراف نقشه‌برداری کند و باید دارای سیستم “لیدار”(lidar) با سطح سانتی‌متری باشید و در مسیر تعیین شده باشید. بنابراین شما دقیقاً می‌دانید که چطور می‌خواهید در یک تقاطع دور بزنید. شما دقیقاً می‌دانید که به کدام چراغ راهنمایی برخرود می‌کنید، و در کل می‌توان گفت همه چیز از پیش تعیین شده است.

بیشتر بخوانید:

اخبار برند تسلا

کارپاتی افزود، اما ما به این فرضیات احتیاج نداریم. برای ما، هر تقاطعی که به آن می‌رسیم، برای نخستین بار است که آن را می‌بینیم. همه چیز دقیقاً مانند کاری است که یک انسان در همان شرایط انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید:
همکاری برندهای فیات و فاکسکان برای تولید خودروهای برقی

“کاپارتی” در ادامه اظهار داشت: برند تسلا در حال کار بر روی یک سیستم خودران مقیاس پذیر است که قابل استفاده در میلیون‌ها خودرو باشد و به همین دلیل است که این شرکت از یک رویکرد مبتنی بر دید رایانه‌ای استفاده می‌کند، زیرا مقیاس گذاری آن راحت‌تر است.

وی گفت: صحبت از مقیاس پذیری شد، این یک مسئله بسیار مشکل‌تر است، اما وقتی ما این مشکل را حل کنیم، میلیون‌ها خودرو می‌توانند از آن بهره ببرند.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

برند هیوندای

پیش بینی برند هیوندای برای رشد فروش بیشتر خودروهای الکتریکی

پایگاه خبری دنیای برند، هیوندای موتور رشد قوی خودروهای الکتریکی را پس از جهش سود …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x