63074762 660x330 - ربات انسان‌نمای تسلا می‌تواند پرستار بچه و معلم باشد

ربات انسان‌نمای تسلا می‌تواند پرستار بچه و معلم باشد

آخرین مدل ربات انسان‌نمای اُپتیموس تسلا ارتقاء یافته است و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس، چندین ادعای جسورانه در مورد این ربات مطرح کرده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، ایلان ماسک، در مورد ربات انسان‌نمای اُپتیموس شرکت تسلا بیان کرده که این ربات نه تنها به عنوان یک ربات خدماتی کار می‌کنند، بلکه یک همراه و حتی یک پرستار بچه نیز خواهند بود.

ربات اُپیتیموس ژن ۲ تسلا (Optimus Gen ۲ Tesla)

به نقل از آی‌ای، آخرین مدل اپتیموس، با نام ژن ۲، نسبت به آخرین نسخه ارتقاء یافته است که شامل دست‌هایی با ۲۲ درجه آزادی می‌شود که به ربات این امکان را می‌دهند تا اقدامات ماهرانه مختلفی را انجام دهد.

یک ربات دوستانه همراه

ما می‌توانیم اُپتیموس را ببینیم که دارای نوعی عملکرد مدل زبانی بزرگ (LLM) مانند چت جی‌پی‌تی است که به آن اجازه می‌دهد با صاحبش صحبت کند. این با دیدگاه کلی ماسک برای دسترسی بیشتر به فناوری‌های علمی تخیلی همسو است. با این حال، این ایده که یک ربات اُپتیموس می‌تواند در آینده نزدیک، همراه یک فرد باشد، به نظر کاری دشوار می‌آید.

ماسک این ادعا را در جریان نشست سالانه سهامداران تسلا در سال ۲۰۲۴ در آستین، تگزاس، مطرح کرد. در آن جلسه، او اظهار داشت که می‌دانید، این ربات همراه شماست، می‌تواند در خانه شما باشد، می‌تواند از بچه‌های شما مراقبت کند. می‌تواند معلم باشد و می‌تواند کارهای کارخانه‌ای را انجام دهد.

ادعاهای جنجالی ماسک

ماسک به صراحت و بحث برانگیز بودن در پلتفرم رسانه اجتماعی خود، ایکس معروف است. او به صراحت در مورد کاهش نرخ زاد و ولد صحبت کرده و آن را بزرگترین خطری که تمدن با آن مواجه است، خوانده است.

در حالی که دانستن اینکه مدیرعامل تسلا به چه چیزی فکر می‌کند، سخت است، اما نمی‌توان ارتباط این موارد و اُپتیموس را نادیده گرفت. اگر تسلا قرار است اولین ربات نگهدار کودک را در بازار داشته باشد، به بچه‌های زیادی نیاز است تا به این شرکت کمک کنند تا به ارزش ۲۵ تریلیون دلاری که ماسک پیش بینی کرده است، برسد.

پایان

همچنین ببینید

955 962 310x165 - فعالیت فروشنده آنتی‌ویروس کسپرسکی لَبز در آمریکا متوقف می‌شود

فعالیت فروشنده آنتی‌ویروس کسپرسکی لَبز در آمریکا متوقف می‌شود

شرکت سازنده نرم افزار آنتی ویروس روسی «کسپرسکی لَبز» فعالیت خود در آمریکا را از ۲۰ ژوئیه به تدریج خاتمه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *