62729170 660x330 - راه‌اندازی خط تولید گرافن از گاز طبیعی

راه‌اندازی خط تولید گرافن از گاز طبیعی

گروه تولیدی گرافن (Graphene Manufacturing Group) از تزریق گاز طبیعی به کارخانه تولید گرافن در تأسیسات تولیدی در ریچلندز واقع در استرالیا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، این کارخانه مبتنی بر فناوری پلاسمای گروه تولیدی گرافن است، این شرکت با استفاده از تجهیزات فعلی موجود در این کارخانه، در طول پنج سال گذشته، گرافن تولید کرده است. با راه‌اندازی بخش جدیدی در کارخانه، این شرکت امکان نصب تجهیزات بیشتر برای تولید گرافن را خواهد داشت.

گروه تولیدی گرافن انتظار دارد که بتواند حداقل ۲۰ واحد تولید گرافن دیگر را در مرکز تولید ریچلندز نصب و راه‌اندازی کند.

فناوری مبتنی بر فناوری پلاسمای این شرکت، گاز طبیعی را به گاز گرافن و هیدروژن تبدیل می‌کند. این کار با استفاده از سامانه‌های خودکار انجام شده و کیفیت گرافن تولید شده از تکرارپذیری قابل توجهی برخوردار است. همچنین زمان تولید نیز کوتاه است.

این شرکت در طول ۵ سال گذشته گرافن برای استفاده در حوزه‌های مختلف نظیر باتری یون آلومینیوم گرافن تولید کرده است. هزینه نهایی زیرساخت‌های مورد استفاده در این کارخانه تقریباً ۲٫۹ میلیون دلار استرالیا است.

کریگ نیکول، مدیر عامل این شرکت می‌گوید: ما بسیار هیجان زده هستیم که این کارخانه جدید تولید گرافن را راه‌اندازی کرده‌ایم، این اتفاق یک نقطه عطف مهم برای گروه تولیدی گرافن است. از فناوری پیشرفته پلاسما در این خط تولید استفاده می‌شود که منجر به تولید محصولات با کیفیت‌تر می‌شود.

سال گذشته گروه تولیدی گرافن مجوزهای نظارتی و شورای محلی برای تولید باتری حاوی گرافن در مقیاس تجاری در سایت ریچلندز در بریزبن استرالیا را دریافت کرد.

به نقل از ستاد نانو، یکی از مزیت‌های گروه تولیدی گرافن این است که فرآیند گروه تولیدی گرافن برای تهیه پودر گرافن از گاز است، در حالی‌که رقبای این شرکت از مواد دیگری برای تولید گرافن استفاده می‌کنند. این کار باعث کاهش هزینه‌های این شرکت می‌شود.

انتهای پیام

{منبع}

همچنین ببینید

63107861 310x165 - جابه‌جایی بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۳۰ با هزاران بالگرد الکتریکی

جابه‌جایی بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۳۰ با هزاران بالگرد الکتریکی

یک استارت‌آپ اتریشی به نام فلای‌نو(FlyNow) خبر افتتاح تاسیسات خود را در عربستان سعودی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *