da88c22d 136a 433e ab98 4f1bdd01b48b 660x330 - جعل برند قطعات یدکی و رشد چند برابر قیمتها

جعل برند قطعات یدکی و رشد چند برابر قیمتها

این روزها قطعات تقلبی و قاچاق به راحتی به عنوان قطعات شرکتی و به نام برند در بازار به فروش می رسند و  مردم در استفاده از آنها دچار مشکل می شوند.

پایگاه خبری دنیای برند – به نقل از CAR.IR رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با بیان اینکه در حال حاضر اگر کسی بخواهد پراید مدل پایین را یک تعمیر اساسی کند باید معادل قیمت خودرو هزینه پرداخت نمایند، گفت: بدون هیچ اتفاقی یکباره قطعات الکترونیک خودرو نایاب و رشد ۱۰ برابری پیدا کرده است.

علیرضا نیک آیین با اشاره به اینکه تزریق قطعات یدکی به بازار از محل تولیدکنندگان داخلی و واردات مختل شده است، اظهار داشت: افزایش قیمت ها و کمبود قطعات یدکی عاملی شده تا هزینه تعمیر خودروها افزایش پیدا کرده و مردم اشتیاقی به تعمیر خودروهای خود نداشته باشند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اگر کسی بخواهد پراید مدل پایین را یک تعمیر اساسی کند باید معادل قیمت خودرو هزینه پرداخت نماید، افزود: با وجود کاهش قیمت دلار برخی با این بهانه که قطعات را با دلار گران تهیه و یا تولید کرده اند حاضر به کاهش قیمت ها نیستند اما جالب اینجاست اخیراً در بازار قیمت برخی از قطعات یکباره بدون هیچ دلیل گران می شود.

رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران تصریح کرد: به عنوان نمونه بدون هیچ اتفاقی یکباره قطعات الکترونیک خودرو در بازار نایاب و رشد ۱۰ برابری قیمت پیدا کرده که هیچ کس هم در این رابطه پاسخگو نیست. به اعتقاد من اگر بازار مدیریت داشت نباید این افزایش قیمت ها آنهم بدون هیچ دلیل روشنی انجام می‌شد.

وی در ادامه به ایجاد مراکز جعل برند در بازار قطعات خودرو اشاره کرد و افزود: هیچ برخوردی با این مراکز نمی شود و آنها به صورت غیر قانونی قطعات تقلبی را به نام برند در بازار به فروش می رسانند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر گارانتی قطعات نیز در بازار بی معنی است، گفت: این روزها قطعات تقلبی و قاچاق به راحتی به عنوان قطعات شرکتی در بازار به فروش می رسند و وقتی مردم در استفاده از آنها دچار مشکل می شوند نمی‌توانند به هیچ مرجعی مراجعه کنند. علاوه بر این وضعیت قطعات داخلی و وارداتی هم وضعیت مشابه در حوزه گارانتی دارند و پاسخگویی کافی را به مشتریان در زمان خرابی قطعه ندارند.

همچنین ببینید

گوگل

موافقت گوگل برای حفظ اخبار در نتایج جستجوی اینترنتی/ کانادا

پایگاه خبری دنیای برند، دولت کانادا و گوگل به توافقی برای حفظ اخبار در نتایج …