63064475 660x330 - حل مسایل محرومیت‌زدایی با توسعه فناوری محقق می‌شود

حل مسایل محرومیت‌زدایی با توسعه فناوری محقق می‌شود

مدیرعامل بنیاد حیات کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در مسایل مرتبط با محرومیت زدایی نیازمند فناوری هستیم، از این رو علاوه بر تلاش برای حل مساله محرومیت زدایی، توسعه فناوری نیز در این زمینه موضوعیت دارد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا، مرتضی فیروزآبادی امروز در آیین اختتامیه دومین نمایشگاه آبادیران گفت: پرچمی که امروز برای هدایت و راهبری حوزه فناوری به سمت حل مسایل محرومیت و مستضعفان بلند شده است، از برکات برگزاری نمایشگاه و برنامه ملی آبادیران بوده است.

وی گره گشایی را کارکرد فناوری ذکر و اظهار کرد: در جایی که انسان بخواهد کار مهمی را با سرعت بیشتر و هزینه کمتری انجام دهد، توسعه فناوری به آنها کمک خواهد کرد.

فیروز آبادی خاطر نشان کرد: در مسایل مرتبط با محرومیت زدایی نیازمند فناوری هستیم، از این رو علاوه بر تلاش برای حل مساله محرومیت زدایی، توسعه فناوری نیز در این زمینه، موضوعیت دارد.

مدیر عامل بنیاد حیات کمیته امداد امام خمینی(ره) اشتغال را یکی از مسایل مهم در مناطق محروم عنوان کرد و یادآور شد: یکی از سوالات اساسی در این حوزه آن است که درآمد افراد مناطق محروم باید متکی به چه منابعی باشد؟ بخشی از این منابع باید متکی به همت فرد و بخش دیگر آن متکی بر سرمایه و مهارت است و بخش دیگر آن، فناوری است.

فیروزآبادی با اشاره به پیچیدگی‌های ایجاد اشتغال در مناطق محروم، اظهار کرد: مساله آموزش و تحصیل از دیگر مسایل مطرح در مناطق محروم است و امروزه با استفاده از فناوری می‌توان آموزش را برای این مناطق دسترس‌پذیرتر کرد.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال خرد، خاطر نشان کرد: زمانی این مشاغل خرد می‌توانند موفق شوند و توسعه یابند که به بازار دسترسی داشته باشند و تلاش ما بر ایجاد زنجیره مشاغل خرد و اتصال آنها به بازارهای بزرگ است.

پایان

همچنین ببینید

63108781 310x165 - اولین ماهواره تمام برقی چین آغاز به کار کرد

اولین ماهواره تمام برقی چین آغاز به کار کرد

این ماهواره که برای عملیات در مدار زمین‌ثابت در نظر گرفته شده است، اولین ماهواره‌ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *