جریمه یک برند تولیدکننده لباس برای تبلیغ لباس ضد کرونا

جریمه یک برند تولیدکننده لباس برای تبلیغ لباس ضد کرونا

یک برند تولید کننده لباس ورزشی به نام لورا جین، ادعا کرد شلواری را تولید می‌کند که در برابر ویروس کرونا از شما محافظت می‌کند. این برند برای ادعای دروغینش جریمه هنگفتی را متحمل شد.

پایگاه خبری دنیای برند، در حالی که دانشمندان در سراسر جهان در تلاشند تا راهی برای مقابله با گسترش ویروس کرونا پیدا کنند، یک برند تولید کننده لباس ورزشی به نام لورا جین، ادعا کرد شلواری را تولید می‌کند که در برابر ویروس کرونا از شما محافظت می‌کند. این برند برای ادعای دروغینش جریمه هنگفتی را متحمل شد.

این برند تولید کننده استرالیایی، اوایل این ماه تولید پوشاکی را آغاز کرد که گفته می‌شد در آن از فناوری منحصر به فردی استفاده شده است. این شرکت ادعا کرد در تاپ‌ها و لگ‌های خود از مواد شیمیایی غیر سمی‌ای استفاده کرده است که می‌تواند ویروس‌ها و باکتری‌ها از جمله ویروس کرونا را از بین ببرد.

پس از اینکه کارشناسان دارویی توصیه کردند که خریداران فریب ادعای این شرکت‌ها را نخورند، عموم جامعه این برند را به دلیل سو استفاده از ترس مردم در برابر کرونا مورد انتقاد قرار دادند.

این اعتراضات برند لونا جین را مجبور کرده که تمام متن‌های تبلیغاتی ضد ویروس را از سایت خود حذف کند و فقط عبارات ضد باکتری را در شرح تولید لباس‌های خود بگذارد. این خرده فروش بعداً اعلام کرد که قصد ندارد کسی را فریب دهد و یا از طریق کوید ۱۹ کسب درآمد کند و اینکه کار بر روی فناوری محافظ را قبل از همه گیری ویروس کرونا آغاز کرده بود.

با این حال دفاعیه این برند باعث نشد تا دولت از جریمه ۲۸ هزار دلاری این شرکت صرف نظر کند.

روز گذشته مدیریت اداره کالاهای درمانی وزارت بهداشت استرالیا اعلام کرده بود سه اخطار برای ادعاهای تبلیغات غیر قانونی صادر شده که ادعا می‌کردند لباس ورزشی در برابر ویروس کشنده مؤثر می‌باشد.

همچنین ببینید

انتقاد سازمان غذا و دارو از «اسنپ دکتر»

انتقاد سازمان غذا و دارو از «اسنپ دکتر»

پایگاه خبری دنیای برند، رییس کل سازمان غذا و دارو درباره فروش اینترنتی کالاهای سلامت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *