blank
نساجی استان یزد

جای برند در صنعت نساجی استان یزد خالی است

یزد ـ رئیس انجمن نساجی استان یزد با اشاره به قدمت طولانی و سابقه درخشان صنعت نساجی در استان یزد گفت: جای برند در صنعت نساجی استان خالی است.

مجتبی دستمالچیان بعدازظهر امروز در ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد با اشاره به اینکه قدمت صنعت نساجی در یزد بسیار است و پارچه‌های منحصر به فردی مثل ترمه و دارایی در یزد به صورت انحصاری تولید می‌شود، اظهار داشت: اکنون هم ۸۰ درصد پارچه رومبلی و ۹۰ درصد روفرشی کشور در یزد تولید می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت بالغ بر ۸ هزار واحد نساجی در کشور بیان کرد: بالغ بر ۲ هزار صنعت اکنون در شهرستان یزد مستقر هستند.

دستمالچیان عنوان کرد: بازار نساجی و پوشاک در کشور بسیار بزرگ است و بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد اما به رغم اینکه در صنعت نساجی قدرتمند هستیم، نتوانستیم این بازار را به درستی اداره کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که داریم صادرات ما از نظر ارزی ۲۵ درصد در سال گذشته نسبت به سال ۹۶ رشد داشته و این نشانگر آن است که این صنعت حتی در تحریم‌ها هم می‌تواند به خوبی کار کند.

رئیس انجمن نساجی استان یزد خاطرنشان کرد: برخی شرکت‌ها به عنوان شرکت دانش بنیان در این عرصه ورود پیدا کرده‌اند در حالی که هیچ ارتباطی با دانش بنیانی ندارند و درخواست می‌کنیم این موضوع بررسی شود و به هر شرکتی عنوان دانش بنیان اطلاق نشود.

دستمالچیان تاکید کرد: لازم است پتانسیل‌ها شناخته شود و به طور کامل از آن استفاده شود تا سرمایه‌ها هدر نرود.

بیشتر بخوانید:
لزوم برند سازی محصولات تولیدی کهگیلویه وبویراحمد برای صادرات

رئیس انجمن نساجی استان یزد عنوان کرد: یکی از نیازهای صادراتی صنعت نساجی، بازاریابی درست و شناخت سلیقه بازار جهانی همچنین برندسازی است که لازم است این اتفاق با انجام کارهای میدانی محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: ۹۷ درصد سود حاصل از پوشاک دنیا در اختیار ۲۰ برند است در حالی که در ایران به واقع در بحث نساجی جای برند خالی است و شاید یک یا دو واحد در ایران صاحب برند باشند در حالی که ظرفیت بسیار بیشتری در این زمینه وجود دارد.

دستمالچیان ادامه داد: حتی برخی کشورهای عربی در حال کار روی پوشش‌های اسلامی هستند در حالی که ایران بسیار بهتر و راحت‌تر می‌تواند در این زمینه وارد عرصه شود.

وی گفت: درخواست می‌کنیم مجوزی برای تأسیس شرکت تحقیق و توسعه بازار داخلی و خارجی صادر شود تا واحدهای نساجی به جای کپی تولیدات یکدیگر، بتوانند با استفاده از علوم روز، تولیدات جدید عرضه کنند.

منبع: مهر

همچنین ببینید

تیک طلایی برند توییتر

دریافت ماهانه ۱۰۰۰ دلار برای تیک طلایی برند توییتر

پایگاه خبری دنیای برند، توییتر در جدیدترین تلاش برای درآمدزایی، گویا دنبال دریافت ماهانه ۱۰۰۰ …