ثروت شخصی بزوس ۱۳ میلیارد و ماسک ۵ میلیارد دلار یک‌روزه بالا رفت

ثروت شخصی بزوس ۱۳ میلیارد و ماسک ۵ میلیارد دلار یک‌روزه بالا رفت

مطابق شاخص میلیادرهای جهان که توسط بلومبرگ محاسبه و رصد می‌شود، جف بزوس، بنیانگذار و مدیرعامل برند آمازون، موفق شده در جریان معاملات روز دوشنبه بازار سهام آمریکا ۱۳ میلیارد دلار به ثروت خالص فردی خود بیفزاید؛ این رقم برای رقیب ۴۹ ساله او، ایلان ماسک، ۵ میلیارد دلار بوده است.

پایگاه خبری دنیای برند، جهش ۱۳ میلیارد دلاری ثروت یک فرد در جهان طی تنها یک روز از سال ۲۰۱۲ و آغاز محاسبه شاخص میلیاردرهای جهان توسط بلومبرگ، بی‌سابقه است. خالص ثروت آقای بزوس که ۵۶ سال سن دارد، پس از صعود ۷.۹ درصدی سهام برند آمازون در جریان معاملات بازار سهام آمریکا رخ داد.

سهام برند آمازون در سال جاری میلادی تاکنون ۷۳ درصد افزایش یافته که این رشد با شیوع ویروس کرونا و آغاز قرنطینه عمومی در بسیاری از کشورهای جهان ادامه یافت. خانه‌نشینی مردم استقبال آنها از خریدهای آنلاین را افزایش داد و همین امر ادامه سیر صعودی بهای سهام شرکت آمازون را بیمه کرد.

ارزش خالص ثروت فعلی آقای بزوس ۱۸۹.۳ میلیارد دلار برآورد شده است. آقای بزوس که در حال حاضر ثروتمندترین فرد جهان است، اخیرا ۲ میلیارد دلار به پیشبرد پروژه‌های حفاظت از محیط زیست کمک کرده است

همزمان ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل ۴۹ ساله شرکت خودروسازی برند تسلا نیز به لطف افزایش ۹.۵ درصدی سهام این شرکت در معاملت بازار سهام آمریکا موفق شد تا ارزش خالص ثروت خود را ۵ میلیارد دلار افزایش دهد و جایگاه خود را به عنوان پنجمین ثروتمند جهان تثبیت کند.

ثروت آقای ماسک در حال حاضر ۷۴.۲ میلیارد دلار برآورد شده است.

ارزش مجموع سهام برند تسلا، سازنده خودروهای الکتریکی، در بازار سهام طی سال جاری میلادی به ۳۰۵.۶ میلیارد دلار رسیده و این شرکت را در رقابت با برند تویوتا به با ارزش‌ترین خودروساز جهان بدل کرده است.

منبع: یورونیوز

همچنین ببینید

صیانت از برند صادراتی ایران را باید جدی بگیریم

صیانت از برند صادراتی ایران را باید جدی بگیریم

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صیانت از برند صادراتی ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *