ثبت برند به توسعه تجارت و توسعه شرکت ها و موفقیت آنان کمک می کند

ثبت برند به توسعه تجارت و توسعه شرکت ها و موفقیت آنان کمک می کند

بیرجند-مشاور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: دو هزار و ۴۰۰ بازرگان در حوزه صادرات به افغانستان فعال هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علیرضا حسینی صبح سه شنبه در جلسه تشریح میز خدمات الکترونیک سازمان توسعه تجارت ایران که در اتاق بازرگانی بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: در ایران دو هزار و ۴۰۰ صادر کننده به کشور افغانستان داریم که سهم تجار خراسان‌جنوبی از این تعداد بسیار اندک است.

مشاور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به صادرات سه میلیارد دلاری ایران به افغانستان بیان کرد: وقتی در خراسان‌جنوبی مؤلفه‌های بسیار خوبی چون مرز مشترک با کشور افغانستان داریم باید از آن به درستی در راستای تقویت اقتصاد استان بهره بگیریم.

حسینی ادامه داد: هر چه قدر تشکل‌ها و اتحادیه‌های اقتصادی و بازرگانی در خراسان جنوبی تقویت شود، قدرت مطالبه‌گری از متولیان و مسئولان امر در حوزه اقتصادی و بازرگانی افزایش می‌یابد که این مهم باید مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: در مورد برندهای خراسان‌جنوبی این نکته مطرح است که چرا این برندها پرنگ نمی‌شوند تا بتوان از مزایای آن بهره برد.

مشاور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه در مورد انتخاب برترین صادرکننده مؤلفه‌هایی چون بیشترین میزان صادرات، میزان رشد صادرات نسبت به سه سال گذشته و ماندگاری در بازار هدف مد نظر قرار می‌گیرد، بیان کرد: هر چه برندهای ایرانی بیشتری در بازارهای خارجی ثبت شود در بازارهای بین‌المللی امتیاز بیشتری خواهیم داشت.

حسینی بیان کرد: بی شک ثبت برند به توسعه تجارت و توسعه شرکت ها و موفقیت آنان کمک می کند.

بیشتر بخوانید:
آخرین وضعیت برندسازی محصول زرشک و زعفران/ بیرجند

وی در زمینه میز خدمات الکترونیک سازمان توسعه تجارت ایران گفت: از دی ماه سال گذشته براساس الزامات قانونی بسیاری از خدمات سازمان توسعه تجارت به صورت الکترونیکی ارائه شد تا از بسیاری از کاغذ بازی‌های بیهوده جلوگیری شود.

مشاور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران یادآور شد: ثبت صادر کننده نمونه استانی و ملی، ثبت برندهای برتر، مشوق های صادراتی و بسیاری دیگر از اطلاع رسانی‌ها و خدمات اکنون از طریق میز خدمات الکترونیک سازمان توسعه تجارت ایران صورت می گیرد و از این منظر آشنایی فعالان اقتصادی با کار با این سامانه بسیار حائز اهمیت است.

حسینی بیان کرد: در حال حاضر ۱۸ خدمت سازمان توسعه تجارت به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود.

گفتنی است در این جلسه برخی از فعالان اقتصادی خراسان‌جنوبی با بخش‌های مختلف میز خدمات الکترونیک و شیوه کار با بخش های مختلف آن به صورت عملی آشنا شدند

همچنین ببینید

برند داروگر

ورشکستگی برند داروگر منجر به تعطیلی آن شد

پایگاه خبری دنیای برند، افزایش تصاعدی زیان انباشته داروگر، درست ۴ سال پس از واگذاری …