برند سازی و بازار یابی تولیدات روستایی

برند سازی و بازار یابی تولیدات روستایی

مهدی هنری صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از مکان نمایشگاه دائمی تولیدات روستایی در جمع خبرنگاران  مردمی کردن اقتصاد مقاومتی را یکی از اهداف برنامه های بسیج عنوان کرد و افزود: همچنین تکمیل زنجیره های اشتغال یکی از مسائل اصلی تمرکز بر حوزه بازار بوده چرا که با حل مشکل بازار تولیدات روستایی وشناسایی بازار های جدید می توان گام مهمی در رونق تولید برداشت.

وی برند سازی و بازار یابی تولیدات روستایی را یکی از ظرفیت های بنیاد تعاون بسیج دانست و گفت: برای راه اندازی فروشگاه و نمایشگاه دائمی عرضه مستقیم تولیدات روستایی استان و بسته بندی محصولات اقدامات و برنامه ریزی هایی انجام شده است.

هنری با بیان اینکه مکان نمایشگاه با معماری سنتی با کمک اعتباری قرارگاه محرومیت زدایی آماده شده است، افزود: همچنین لیست تولیدات روستاها جمع آوری و بانک اطلاعاتی محصولات قابل عرضه در نمایشگاه تکمیل شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی ادامه داد: این فروشگاه در هفته دفاع مقدس با حضور ریاست سازمان بسیج و معاون وزیر کشور به بهره برداری می رسد.

استفاده از تیم های تخصصی دانشجویی در بازاریابی محصولات روستایی

وی با بیان اینکه تیم های تخصصی دانشجویی از دیگر ظرفیت های موجود در امر بازاریابی هستند، افزود: استفاده بهینه از ظرفیت دانشجویان می تواند ارتباط  بین دانشگاه  و حوزه اشتغال را به خوبی برقرار کرده و باعث انگیزه بخش به جوانان استان شود.

هنری از همکاری تیم دانشجویی تخصصی در حوزه دام و طیور و صنایع دستی با بسیج سازندگی خبر داد و افزود: این تیم توانسته در زمینه دام و طیور با استفاده از طرح اشتغال معیشتی  مانند جوجه بومی به خوبی ایفای نقش کند.

بیشتر بخوانید:
کمیته برندسازی سوغات استان همدان تشکیل شود

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین یک تیم دانشجویی هم در زمینه دستبافته ها اعم از پارچه بافی، حوله بافی وغیره نمونه های خوبی از تلفیق علم و هنر و ایده پردازی ارائه داده است.

وی طراحی لباس کودک با پارچه های دستباف روستایی و نقاشی روی پارچه مدل های جدیدی برای عرضه بازار را از جمله اقدامات این تیم عنوان کرد و افزود: این پارچه ها تهیه شده و در حال تست و آزمایش رنگ است.

هنری ادامه داد: همچنین دو الگوی جام جهانی  فوتبال ۲۰۲۲قطر  بر روی حوله دستباف روستایی با هنر نقاشی روی پارچه برای ارسال نمونه جهت بازاریابی انجام شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

همچنین ببینید

برند هیوندای

پیش بینی برند هیوندای برای رشد فروش بیشتر خودروهای الکتریکی

پایگاه خبری دنیای برند، هیوندای موتور رشد قوی خودروهای الکتریکی را پس از جهش سود …