156756512 660x330 - توانایی برخی از صنعتگران چهارمحال و بختیاری به یک بِرنَد تبدیل شده است

توانایی برخی از صنعتگران چهارمحال و بختیاری به یک بِرنَد تبدیل شده است

اقبال عباسی شامگاه سه‌شنبه در شورای مهارت چهارمحال و بختیاری که با حضور علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد، تاکید کرد:امروز می‌توان جوشکاران هفشجانی را به عنوان بِرنَد و معیار صنعت جوش ایران معرفی کرد.

پایگاه خبری دنیای برند به نقل ایرنا، به گفته وی، این صنعتگران به قدری در چهارمحال و بختیاری از توانایی بالایی برخوردارند که یک دختر ۱۱ ساله توانسته است در صنعت جوشکاری آرگون نیز توانایی خود را نشان دهد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت بسیار بالای این استان به خصوص مردم هفشجان در صنعت جوش اظهار داشت: در ظرافت هنر صنعت جوش خانم‌ها می‌توانند حتی قوی‌تر از آقایان نیز حرکت و فعالیت کنند.

عباسی تاکید کرد: برای توسعه صنعت جوش در چهارمحال و بختیاری باید تسهیلات ارزان‌قیمت بانکی به فعالان این حوزه پرداخت شود.

وی افزود: تعریف رشته‌های دانشگاهی مرتبط با هنر صنعت جوش و تخصصی کردن آموزش‌های این رشته در مراکز فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، اکنون بسترهای لازم برای تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص در ابن استان موجود است.به همین منظور تربیت مهارتی نیروی انسانی کارگر، تکنسین، مهندس، دکتر و بالاتر در بخش‌های مختلف این استان وجود دارد.

وی افزود: چهارمحال و بختیاری در حوزه‌های مختلف گردشگری، صنایع تبدیلی و تکمیلی و کشاورزی از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار است که نیازمند نیروی انسانی متخصص است.

عباسی تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری بیشترین بستر اشتغال و نیروی انسانی را دارد اما همزمان جزو استان‌های پربیکار ایران است.

وی یادآور شد: تخصص نیروی انسانی تنها به داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی نیست نیاز به مهارت دارد.

استاندار چهارمحال و بختیاری یادآور شد: نبود شغل، آسیب‌های اجتماعی بسیاری را در جامعه بدنبال دارد و به همین علت دولت ایجاد اشتغال را بعنوان یک وظیفه برای خود تعریف کرده است.

عباسی اظهار داشت: شاه کلید مقابله با بحث بیکاری در شرایط کنونی ارائه آموزش‌های مهارتی و تقویت آن مهارت‌ها با ارائه برنامه مناسب است.

وی هدف نهایی از توسعه مهارت را افزایش اشتغال پایدار در جامعه دانست و گفت: تعمیم آموزش به ویژه مهارت‌آموزی به بخش‌های بیشتری از جامعه ضروری بوده که این مهم در سند چشم‌انداز برنامه ششم توسعه کشور و همچنین در سند آمایش سرزمین چهارمحال و بختیاری مورد توجه قرار گرفته است.

استاندار چهارمحال و بختیاری تغییر فرهنگ کار در جامعه را ضروری اعلام و تاکید کرد: یکی از راه‌کارهای مهم برطرف کردن مشکل بیکاری در جامعه هدایت نخبگان دانشگاهی به سمت کارآفرینی است.

وی افزود: این امر امروزه با فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان نهادینه شده است و با حضور سازمان فنی و حرفه‌ای در کنار دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، فضای مجازی، صاحبان تریبون‌ها و دانش این تغییر با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

عباسی تصریح کرد: ارائه آموزش‌های مستمر و درگیر با محیط کاری در توسعه مهارت و ارتقای بهره‌وری و توسعه همه جانبه جامعه اثرگذار است.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برای حضور در بیستمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و نهمین کنفرانس مـلی آزمایش‌های غیرمخرب و تحت حمایت سیویلیک روز سه‌شنبه به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.

بیستمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی و نهمین کنفرانس مـلی آزمایش‌های غیرمخرب و تحت حمایت سیویلیک روز سه‌شنبه در دانشگاه شهرکرد آغاز شد.

زمان برگزاری بیستمین کنفرانس ملی جوش در دانشگاه شهرکرد دو روزه است.

شهر هفشجان در ۱۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری است و بیش از ۲ هزار نفر از مردم این شهر در صنعت جوش فعالیت دارند.

همچنین ببینید

برند اپل

برند اپل جلوی استفاده از آی‌مسیج در اندروید را گرفت

پایگاه خبری دنیای برند، برند اپل اعلام کرد اپلیکیشن‌های شخص ثالثی که به دستگاه‌های اندرویدی …