تهدید چین برای تنبیه برندهای نوکیا و اریکسون

تهدید چین برای تنبیه برندهای نوکیا و اریکسون

اگر اتحادیه اروپا مانند آمریکا و انگلیس بخواهد برند هواوی تکنولوژی را از شبکه های ۵G محروم کند، چین به تلافی علیه برندهای نوکیا و اریکسون خواهد پرداخت.

پایگاه خبری دنیای برند، انگلیس هفته گذشته به اپراتورهای مخابرات دستور داد از پایان امسال تجهیزات شبکه ۵G را از برند هواوی خریداری نکنند و تمامی قطعات فعلی خریداری شده از این غول مخابراتی چینی را تا سال ۲۰۲۷ از شبکه های ۵G حذف کنند.

شرکتهای سازنده تجهیزات مخابراتی اریسکون سوئد و نوکیای فنلاند در میان برندهایی هستند که از کمپین آمریکا علیه هواوی سود می برند.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش کرد وزارت بازرگانی چین در حال بررسی اعمال کنترلهای صادراتی است تا مانع از ارسال محصولات نوکیا و اریسکون که در چین تولید می شوند به سایر کشورها شود.

اگر کشورهای اروپایی بخواهند به برندهای چینی سخت بگیرند و آنها را از شبکه های ۵G خود محروم کنند، این انتقام جویی بدترین سناریوی ممکن خواهد بود که پکن استفاده خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، اتحادیه اروپا تاکنون ممنوعیت استفاده از محصولات هواوی را توصیه نکرده اما استانداردهای امنیتی دارد که کشورهای عضو این بلوک در هنگام ساخت شبکه های ۵G، برای استفاده از محصولات دارای ریسک بالا باید آنها را رعایت کنند.

پایان

همچنین ببینید

آخرین وضعیت پروژه برند گردشگری اصفهان

آخرین وضعیت پروژه برند گردشگری اصفهان

پایگاه خبری دنیای برند، پروژه برند گردشگری اصفهان با شیوع ویروس کرونا بخش زیادی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *