تحقیق در مورد جاسوسی مدیر سابق ناسا به نفع برند بوئینگ

تحقیق در مورد جاسوسی مدیر سابق ناسا به نفع برند بوئینگ

دادگاهی در آمریکا در حال تحقیق در مورد جاسوسی یکی از مدیران ارشد سابق ناسا به نفع برندبوئینگ و افشای اسرار تجاری آن با هدف پیروزی برند بوئینگ در یک رقابت حرفه‌ای است.

پایگاه خبری دنیای برند، به نقل از ورج، این مدیر متخلف که دوگ لوورو نام دارد از مدیران ارشد برنامه پرواز فضایی انسانی ناسا بود و به طور غیرقانونی اطلاعات محرمانه ناسا را در اختیار بوئینگ قرار داد تا آنها بتوانند در رقابت برای طراحی فضاپیمای ناسا که قرار است در آینده انسان‌هایی را به کره ماه منتقل کنند، برنده شوند.

تحقیقات قضائی در این زمینه از ۶ ماه قبل آغاز شده و لوورو به علت دغدغه‌های ناسا در این زمینه در ۱۹ ماه می گذشته مجبور به استعفا از ناسا شد. این استعفا دقیقاً یک هفته قبل از سفر دو فضانورد ناسا به ایستگاه بین‌المللی فضایی با فضاپیمای اسپیس ایکس رخ داد.

این مدیر سابق ناسا در یادداشتی که به مناسبت استعفای خود منتشر کرد، به طور ضمنی به خطایی که از وی سر زده و باید تبعات آن را بپذیرد اشاره کرد و علت استعفای خود را همین مساله دانست.

منابع مطلع می‌گویند وی در زمینه خرید تجهیزات جدید سیستم فرود انسان بر کره ماه نیز اعمال نفوذ کرده است. این تجهیزات در طرح آرتمیس ناسا برای اعزام اولین زن فضانورد به کره ماه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ناسا سال قبل فراخوانی را برای شرکت‌های فناوری خصوصی ارسال کرده بود تا آنها دستگاه‌هایی را برای فرود ایمن فضانوردان بر روی سطح ماه طراحی و ارسال کنند. در نهایت طرح بوئینگ در این زمینه پذیرفته شد و مشخص نیست اگر زد و بند غیرقانونی ناسا و برند بوئینگ در این زمینه ثابت شود، فراخوان یادشده تکرار خواهد شد یا خیر.

منبع: مهر

همچنین ببینید

آخرین وضعیت پروژه برند گردشگری اصفهان

آخرین وضعیت پروژه برند گردشگری اصفهان

پایگاه خبری دنیای برند، پروژه برند گردشگری اصفهان با شیوع ویروس کرونا بخش زیادی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *