صمت

تامین نهاده‌ها برای وزارت جهاد کشاورزی بیش از سال‌های گذشته بوده است

پایگاه خبری دنیای برند، وزیر صنعت، معدن و تجارت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان با اشاره به رشد تولید فولاد در کشور، بیان کرد: مازاد تولید فولاد داریم و رشد تولید ۹ درصدی در حوزه فولاد داشته ایم که این رشد تولید تا پایان سال تداوم دارد.

به گزارش شاتا، علیرضا رزم‌حسینی با بیان این مطلب، افزود: همه محصولات فولادی( ورق و اسلب) باید در بورس کالا عرضه شوند و همه تولیدکنندگان فولادی موظف به ارایه تولید خود در بورس کالا هستند.

وی با اشاره به اینکه سقف عرضه فولاد، در بورس نیز برداشته شده است، گفت: کف عرضه فولاد ۲۰ میلیون تن است و محصولات نهایی فولاد نیز باید در بورس کالا عرضه شوند که با مجموعه این اقدامات به سمت متعادل شدن قیمتها در بازار خواهیم رفت.

مدافع تولید و تنظیم بازار هستیم

وزیر صمت با بیان اینکه وزارت صمت مدافع تولید و تنظیم بازار است، گفت: در بازار مداخله نداریم اما هرجا لازم باشد نظارت و کنترل ها را توسط ستادهای تنظیم بازار در کشور و کارگروه‌های استانی انجام خواهیم داد.

بورس باید رشد نقدینگی را به سمت خود بیاورد

رزم حسینی با اشاره به رشد نقدینگی در کشور، تصریح کرد: این رشد نقدینگی نباید به سمت کالاهای مزیت دار برود که سبب ایجاد قیمت‌های کاذب در بازار شود، قانونگذار عرضه کالاها را در بورس برای حل این مشکل تشخیص داد.

استفاده از ظرفیت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای حمایت از تولیدکنندگان

وی با اشاره به وظایف و ظرفیتهای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اضافه کرد: تولید کنندگان مجاهدان اقتصادی هستند که در این شرایط سخت اقتصادی با وجود تمامی تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که کرونا به وجود آورده است، باید مورد حمایت قرار بگیرند.

وزیر صمت، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در کشور و کارگروه‌های استانی را از ظرفیت‌های مهم برای پیگیری و حل مشکلات تولیدکنندگان به خصوص در این شرایط دانست.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های واحدهای خرد، کوچک و متوسط، بیان کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران حمایت از این مهم را در دستور کار دارد.

مسئولیت خطیر وزارت صمت برای تامین معیشت مردم در این شرایط سخت کنونی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه وزارت صمت مسئولیت سنگینی را در این شرایط بر عهده دارد، گفت: تحریم‌های ظالمانه جنگ تمام‌ عیار اقتصادی را برای کشور به وجود آورده است، با کرونا نیز دست و پنجه نرم می‌کنیم که در این شرایط، مسئولیت وزارت صمت به خصوص در تامین معیشت مردم خطیر می باشد.

تامین نهاده‌ها برای وزارت جهاد کشاورزی بیش از سال‌های گذشته بوده است

رزم حسینی تامین معیشت مردم را از اولویت‌های این وزارتخانه دانست و بیان کرد: بیش از سنوات گذشته نهاده ها را در اختیار وزارت جهاد کشاورزی برای تامین اقلام مربوط به معیشت مردم قرار داده‌ایم.

با وفور کالا در کشور مواجهیم

وی رشد نقدینگی و دو نرخی بودن ارز را از عمده دلایل گرانی دانست و افزود: اما با وجود همه این شرایط با وفور کالا در کشور مواجهیم، فروشگاه‌های ما برخلاف فروشگاه دیگر کشورها خالی نشد.

در اقلام مهم مرتبط با کرونا به خودکفایی رسیده ایم

وزیر صمت در خصوص تامین اقلام مرتبط با کرونا، گفت: در اقلام مهم مرتبط با کرونا از جمله ماسک، ونتیلاتور و کاورال پزشکی به خودکفایی رسیده ایم و شرایط بسیار خوبی نیز داریم.

گفتنی است که در کارگروه تسهیل و‌ رفع موانع تولید در استانداری اصفهان آخرین وضعیت و راهکارهای تولید حداکثری شرکت پلی اکریل، مشکلات واحدهای فولادی استان و واحدهای تولیدکننده محصولات فولادی بویژه چگونگی تامین مواد اولیه آنها مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین بررسی مشکلات قطعه سازان خودرو، نساجی، پوشاک، مواد شیمیایی وپلیمری از دیگر موارد مطرح شده در کارگروه تسهیل و‌ رفع موانع تولید اصفهان بود.

همچنین ببینید

انواع مدیریت

انواع مدیریت

پایگاه خبری دنیای برند، انواع مدیریت و وظایف هرکدام از مدیریت ها در سازمان برای …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x