بلور ایرانی

بلور ایرانی با برند خارجی عرضه می‌شود

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بلور، چینی و لوستر با بیان اینکه کیفیت تولیدات داخلی رقابت‌پذیری قابل توجهی در سطح جهانی دارد، گفت: بلور و کریستال ایرانی دارای درجه کیفی بسیار بالایی است اما به دلیل فرهنگ عموم مصرف‌کنندگان محصولات با نام‌های تجاری جهانی عرضه می‌شوند و خبری از نام تجاری ایرانی بر روی آنها نیست.

احمد رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت بازار بلور، چینی و لوستر گفت: ۹۰ درصد واردات محصولات بلور، چینی و لوستر از کشور چین انجام می‌شود و این موضوع به دلیل آن است که محصولات این کشور در زمینه قیمت رقابت‌پذیر بوده و با قدرت خرید مردم ایران همخوانی قابل توجهی دارد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بلور، چینی و لوستر اظهار کرد: در زمینه لوستر کشور نیازی به واردات ندارد، زیرا تولیدات داخلی از نظر کیفیت و قیمت دارای رقابت‌پذیری بالایی با محصولات جهانی است و حتی ایران لوسترهای خاص برای اماکن خاص در سطح جهانی تولید می‌کند و این محصولات با تکیه بر مواد اولیه داخلی و کارگران ایرانی تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تنها در بازار لوستر نیاز به واردات برخی مواد اولیه احساس می‌شود، خاطرنشان کرد: تنها مشکل این صنف آن است که برخی دست اندرکاران و سیاست‌گذاران راهکارهای قابل قبولی برای رفع مشکلات تولید به خصوص در صنف لوستر، چینی و بلور ارائه نمی‌دهند. در شرایط فعلی دولت باید از تولیدکننده حمایت کند تا تولیدکننده به اجبار به کاهش نیرو و افزایش قیمت روی نیاورد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بلور، چینی و لوستر بیان کرد: محصولات ایرانی به کشورهای همسایه صادر می‌شود و در بسیاری از کشورها برندهای ایرانی دارای شعب فروشگاهی هستند.

بیشتر بخوانید:
برند پگاه با بازده مناسب برای ذینفعان

وی در رابطه با تولید بلور و کریستال اظهار کرد: محصولات تولیدی در زمینه بلور و کریستال دارای کیفیت قابل توجهی است و توانسته‌اند با کریستال‌های به نام جهان رقابت داشته باشند، اما متأسفانه به دلیل فرهنگ عموم مصرف‌کنندگان این محصولات به نام دیگر برندهای جهانی در بازار عرضه می‌شود و از نام و نشان ایرانی برای آنها استفاده نمی‌شود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بلور، چینی و لوستر با تاکید بر این‌که دولت باید بعد نظارتی، قانون‌گذاری و حمایتی خود را تقویت کند، یادآور شد: ماشین‌آلات تولیدی در حوزه بلور، چینی و لوستر نیاز به به‌روزرسانی دارند.

همچنین ببینید

برند تویوتا

برند تویوتا به دنبال سهم بیشتر از بازار خودروهای لوکس

پایگاه خبری دنیای برند، شرکت تویوتا موتور در سال مالی آینده دو خودروی لوکس رده …