61572569 660x330 - برگزاری جشنواره بین‌المللی خوارزمی طرح انزوا و تحریم کشور را خنثی کرده است

برگزاری جشنواره بین‌المللی خوارزمی طرح انزوا و تحریم کشور را خنثی کرده است

معاون امور مجلس رئیس جمهوری درباره برگزاری جشنواره‌های مختلف بین‌المللی در کشور، گفت: جشنواره‌های بین‌المللی از جمله جشنواره خوارزمی هر سال باید باشکوه‌تر از قبل برگزار شود؛ چراکه این جشنواره‌ توانسته طرح انزوا و تحریم کشور را خنثی کند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، دکتر سید محمد حسینی در مراسم تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران برگزیده سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، گفت: سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی مولود انقلاب است که برای ماموریت‌های خاص و رفع مشکلات کشور تشکیل شده است.

وی با اشاره به جایگاه سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: این سازمان در شمار بهترین  پژوهشگاه‌های کشور قرار دارد. فعالیت‌های سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در راستای تبدیل ایده به محصول قابل تقدیر است.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری خاطر نشان کرد: این‌که ایده‌ها به محصول تبدیل شود و به بازار، به‌ویژه بازار بین‌المللی ارائه شود، می‌تواند نیازهای ارزی کشور را رفع کند. نیازهای ارزی ما فراوان است و ضروری است که این  وابستگی را کاهش دهیم.

وی با بیان این‌که روحیه خودباوری و اعتماد به نفس در کشور در حال افزایش است، گفت: در حال حاضر همه به این تاکید دارند که کارهای بزرگی می‌توانیم انجام دهیم.

حسینی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی همچون راه‌اندازی پژوهشکده اکتشاف و استخراج عناصر معدنی استراتژیک، گفت: اگر حلقه‌های به هم پیوسته باشیم، با هم‌افزایی کارهای بزرگی می‌توانیم انجام دهیم.

وی با اشاره به ساخت ماهواره پیش‌بینی زلزله توسط این سازمان به نام ماهواره «آیات» و همچنین سالروز زلزله بم در تاریخ ۶ دی ماه، ادامه داد: ما کشور زلزله‌خیز هستیم و فعالیت در حوزه زلزله بسیار ارزشمند است. کار کردن در این حوزه‌ها، علم کاربردی است و بهترین علم، علمی است که نافع باشد.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهوری با بیان این‌که هیچ فعالیتی بدون علم و تحقیق، راه به جایی نمی‌برد، خاطر نشان کرد: علم سبب رونق اقتصادی و بهبود وضعیت زندگی و معیشت مردم می‌شود. با داشتن قدرت بازدارندگی در حوزه‌های مختلف از جمله علمی، اقتصادی، دفاعی و …؛  نه تنها می‌توانیم از کشور خود دفاع کنیم، بلکه می‌توانیم پناهگاهی برای دیگر کشورها باشیم.

وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: با علم و دانش و فناوری می‌توان در مقابل مستکبران ایستاد.

حسینی از شهید سید رضی موسوی یاد کرد و ادامه داد: این شهید از مستشاران قدیمی در سوریه، مجاهد فی سبیل‌الله بود و پرچم این شهید همواره در اهتزاز است. عرصه جهاد پژوهشگران و دانشمندان نیز عرصه علم و دانش است.

وی درباره برگزاری جشنواره‌های مختلف بین‌المللی در کشور گفت: جشنواره‌های بین‌المللی از جمله جشنواره خوارزمی هر سال باید باشکوه‌تر از قبل برگزار شود. چراکه این جشنواره‌ ‌توانسته طرح انزوا و تحریم کشور ما را خنثی کند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور با اشاره به تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور، گفت: حدود ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارند که باید توسعه کمی و کیفی آن‌ها مد نظر قرار داد. دولت تا جایی که میسر بوده از آنها حمایت کرده‌ است. دستاوردها و نوآوری‌های این شرکت‌ها سبب رفع برخی نیازهای ما و کاهش واردات شده است. همچنین در برخی زمینه‌ها از جمله دستگاه‌های سی‌تی‌اسکن و  … قراردادهایی برای صادرات منعقد شده است.

به نقل از روابط عمومی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، حسینی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری، گفت: انتخابات سرنوشت‌سازی در کشور در پیش داریم. انتخابات نشان وحدت ملی است؛ اگر کشوری وحدت داشته باشد، قدرتمند و مقتدر باشد، دیگران به آن طمع نمی‌کنند.

وی افزود: انتظار داریم اساتید و پژوهشگران که گروه مرجع جامعه هستند، این تکلیف را در کنار سایر وظایف خود انجام دهند و شبهات و ابهامات را رفع کنند. چرا که این اقدامات نیز همچون فعالیت‌های علمی، آثار و تبعات بین‌المللی دارد و می‌تواند تهدیدات را کنار بزند تا افراد علمی بتوانند به کارهای بزرگ اهتمام ورزند.

پایان


منبع

همچنین ببینید

63107861 310x165 - جابه‌جایی بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۳۰ با هزاران بالگرد الکتریکی

جابه‌جایی بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۳۰ با هزاران بالگرد الکتریکی

یک استارت‌آپ اتریشی به نام فلای‌نو(FlyNow) خبر افتتاح تاسیسات خود را در عربستان سعودی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *