برند شون

برند شون” به کارزار مبارزه با کم آبی ایران

اخیرا برند آرایشی و بهداشتی شون که با فعالیت‌هایی مثل #نه_ممنون در اینستاگرام، قدم‌هایی در راه حفاظت از محیط زیست برداشته است.

پایگاه خبری دنیای برند، برند شون با اسپانسرینگ فعالیت دکتر حسین آخانی وارد کارزار مبارزه با کم‌ آبی ایران شده است.

کمک به حل مشکل کم آبی ایران با فرمول جادویی سوسن جارو

سوسن از گیاهان در معرض انقراض ایران است که می‌تواند راهکاری برای مبارزه با مشکل کم آبی در ایران باشد و جارو گیاهی است که به عنوان هرز گیاه توسط باغبان‌ها به آتش کشیده می‌شود، اما در ژاپن به عنوان خاویار گیاهی به فروش می‌رسد.!

مهمتر از آن، این دو گیاه در کنار هم پوشش گیاهی زیبایی را ایجاد می‌کنند، که کمترین نیاز را برای رشد به آب دارد و این موضوع علاوه بر اینکه به حل مشکل کم آبی ایران کمک می‌کند، می‌تواند به حل معضل پشه‌های سفید نیز کمک کند. حالا یکی از برندهای بهداشتی و آرایشی نیز به کمک دکتر آخانی آمده تا به طبیعت ایران کمک کند.

دکتر حسین آخانی استاد دانشگاه تهران و تئوری سوسن جارو

بنابر تجربه‌ها تحقیقات دکتر حسین آخانی، سوسن در گرمای تابستان و بدون نیاز به آب گل خواهد داد و در صورت آبیاری به علت داشتن پیاز شاهد گل دادن آن نخواهیم بود. سوسن جاذب اکثر حشرات از جمله پشه سفید است و چون سمی است می‌تواند به عنوان حشره کش طبیعی عمل کرده و این حشره را کنترل کند. از طرفی زیبایی گل سوسن در کنار جارو، فضایی سبزی بدیع بدون نیاز به آبیاری را ایجاد خواهد کرد.

امیدواریم حمایت این برند، در کنار همکاری مسئولین محترم شهرداری‌ها و استان‌ها، باعث رقم خوردن اتفاقی مثبت در حل مشکل کم آبی، زیبا سازی بیشتر شهری و نیز استفاده‌های دیگر در کنار آن شود.

سوسن - برند شون" به کارزار مبارزه با کم آبی ایران

هر ۳۰۰ گرم جاروی خانگی شما ۱۹ یورو در ژاپن به عنوان خاویار گیاهی به فروش می‌رسد!

گیاه جارو که در خانه‌های ایرانی، هنوز گاهی به عنوان وسیله غبارگیری به کار می‌رود، پر از مواد مغذی برای دام است و هر ۳۰۰ گرم آن به قیمت ۱۹ یورو به فروش می‌رسد. اما در ایران توسط باغبان‌ها به عنوان گیاه هرز به آتش کشیده می‌شود.

جارو 1024x362 - برند شون" به کارزار مبارزه با کم آبی ایران

دکتر حسین آخانی با رصد و پرورش این دو گیاه در کنار هم ثابت کرده است که می‌توان با مصرف نکردن آب، فضای سبزی بسیار زیبا و کاربردی را در شهر ایجاد کرد.

طرح دکتر آخانی چند مزیت بزرگ دارد:

  1. هزینه حمایت از انقراض سوسن از هزینه آبیاری فضای شهری، با توجه به خشکی اقلیم ایران بسیار پایین‌تر است.
  2. حشراتی مثل سفید بالک‌ها کمتر شده و پروانه‌ها به ایران باز خواهند گشت.
  3. منظره‌ای بسیار زیبا فضای شهری را پر خواهد کرد. همچنین این ترکیب با آب و هوای تهران و مناطق خشک جنوبی کشور کاملا سازگاری دارد.
  4. گیاه جارو و سوسن بومی ایران هستند و در صورت تکثیر می‌توان از آن‌ها به عنوان منبعی برای صادرات نیز استفاده کرد.

اما متاسفانه عملی کردن این پروژه نیاز به هزینه اولیه‌ای دارد که خوشبختانه برند آرایشی و بهداشتی شون قدمی در راه تامین آن برداشته است.

امیدواریم حمایت این برند، در کنار همکاری مسئولین محترم شهرداری‌ها و استان‌ها، باعث رقم خوردن اتفاقی مثبت در حل مشکل کم آبی، زیبا سازی بیشتر شهری و نیز استفاده‌های دیگر در کنار آن شود.

همچنین ببینید

برند تولیدکننده دستمال کاغذی

تعطیلی ۱۰ برند تولیدکننده دستمال کاغذی در کرمان

پایگاه خبری دنیای برند، رئیس انجمن صنعت پخش استان کرمان گفت: به دلیل ناآشنایی با …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x