برند رنو نخستین کاهش شدید سود در یک دهه اخیر را ثبت کرد

برند رنو نخستین کاهش شدید سود در یک دهه اخیر را ثبت کرد

برند رنو اعلام کرد در اثر عواملی از جمله پایان دادن به تولید در ایران، برای نخستین بار در ده سال گذشته میزان سوددهی این شرکت کاهش یافته است.

پایگاه خبری دنیای برند، برند رنو نخستین کاهش سود در ده سال گذشته را ثبت کرد و هدف‌گذاری حاشیه سود عملیاتی پایین برای سال ۲۰۲۰ تعیین کرده است.
سال ۲۰۲۰، پس از رسوایی رئیس پیشین این برند یعنی کارلوس گوسن، سالی بحرانی برای این برند است که یک برنامه مجدد راه اندازی با شریکش برند نیسان طراحی کرده است.

این برند خودروساز فرانسوی جمعه ۱۴ فوریه اعلام کرد خسارت سالانه رنو ۱۴۱ میلیون یورو ( ۱۵۳ میلیون دلار ) است که با سود ۳.۳ میلیارد یورویی این شرکت در سال ۲۰۱۸ مقایسه می شود. درآمدهای عملیاتی این شرکت ۳۰ درصد افت کرده و به ۲.۱۱ میلیارد یورو رسیده است.

همچنین برند رنو در رابطه با برخی از همکاری های مشترک با چین جریمه شده است. مشارکت برند نیسان در درآمد برند رنو در سال گذشته به ۲۴۲ میلیون یورو کاهش یافته است. این رقم در سال پیش از آن ۱.۵۱ میلیارد یورو بود.

فروش گروه برند رنو در سال گذشته میلادی ۳.۳ درصد افت کرد و به ۵۵.۵۳ میلیارد یورو رسید.
این برند پیش بینی می کند که در سال ۲۰۲۰، درآمد سالانه ای همانند سال ۲۰۱۹ داشته باشد و حاشیه سود عملیاتی آن از ۴.۸ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۳ تا ۴ درصد کاهش یابد.

منبع: بلومبرگ

همچنین ببینید

ارشاد ۳ به اسپانسری برند مکنزی

ارشاد ۳ به اسپانسری برند مکنزی

پایگاه خبری دنیای برند، «گشت ارشاد ۳» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید سهیلی است که …

یک نظر

  1. Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *