a57a0243 3501 4f71 a6b8 1346c8aded37 660x330 - برندسازی نیازمند خلاقیت است

برندسازی نیازمند خلاقیت است

اینکه برندسازی نیازمند خلاقیت است، برند سازی هویت، شخصیت و یک ذهنیت پایدار برای مصرف کنندگان به وجود می‌آورد که می‌تواند یک محصول و سازمان را از سایرین متمایز و متفاوت کند.

پایگاه خبری دنیای برند به نقل از ایسنا،سامان شیخ‌اسماعیلی، با اشاره به مفاهیم نوین بازاریابی، اظهارکرد: رشته بازایابی و مارکتینگ موضوعی جدید و نوین نیست بلکه ابزارهای آن به روز و تجدید شدنی است.

وی با اشاره به اینکه تغییرات در مارکتینگ بسیار سریع اتفاق می‌افتد، افزود: تغییرات در رشته بازاریابی، کاملا مبتنی بر ارتباطات است، در واقع ارتباطات جزو فیلدهایی است که ابزارهای آن کمتر از یک سال همانند تلگرام بسیار سریع تغییر می‌کند.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد کردستان، بیان کرد: در این تغییرات ابزاری، کیفیت، قیمت گذاری، خدمات به مشتری، روش‌های ارتباط گیری و پشتیبانی بسیاری ضروری است که باید مورد توجه مارکتینگ قرار بگیرد.

شیخ‌اسماعیلی عنوان کرد: اصلاح بازاریابی برای مارکتینگ غلط است چرا که از دید مشتری محصولات طوری تولید شده که بازاریاب منتظر است محصولات فورا به فروش برود در حالی که فروش پایان کار نیست.

وی ذکر کرد: مارکتینگ اساسا رشته‌ای برای قبل از تولید محصول است به این معنی که عمده ابزارها و روش‌هایی که در اختیار دارد محصولی تعریف شود که نیاز به فروش نداشته باشد به عبارتی بهترین نوع بازاریابی، بازاریابی است که فرد از عملیات فروش بی نیاز باشد و مشتریان برای محصولات صف ببندند و لازم نباشد عملیات فروشندگی انجام بگیرد.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد کردستان، تصریح کرد: آسیب شناسی و ریشه‌یابی بسیاری از معضلات کسب و کارهای سطح استان کردستان نشان می‌دهد که برندسازی یکی از مقوله‌هایی است که نیاز به توجه خیلی زیادی دارد.

شیخ‌اسماعیلی خاطرنشان کرد: بسیاری از شرکت‌های استان کردستان برندسازی نمی‌کنند و این یک معضل در بخش تولیدات است و با این عقیده که شرکت کوچکی دارند اقدام به ثبت برند نمی‌کنند.

وی اذعان کرد: ارزش کسب و کارها و بیزنس‌ها به کارخانه‌ها نیست بلکه به شخصیت، هویت و رضایت تمام الگوها و تداعی‌های ذهنی و خاطرات و ایده‌هایی است که بازاریاب در ذهن مخاطب ساخته است.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان، با بیان اینکه برندسازی نیازمند به خلاقیت است، یادآور شد: برندسازی ایجاد هویت، شخصیت، یک ذهنیت پایدار برای مصرف کنندگان به وجود می‌آورد که می‌تواند یک محصول و سازمان را از سایرین متمایز و متفاوت کند.

همچنین ببینید

سوپراپ تپسی

تپسی در مسیر جدید/ سوپراپ تپسی

تپسی دیگر فقط تاکسی اینترنتی نیست، از فردا (یک مرداد ۱۴۰۳) با راه‌اندازی سرویس‌های «تپسی‌فود» و سوپرمارکت، فعالیتش را در جایگاه سوپراپ شروع می‌کند.