بالن

بالن‌ها برای جنگل آمازون اینترنت می‌آورند

پایگاه خبری دنیای برند – به نقل از دیلی میل، شرکت «لون»(Loon) زیرمجموعه آلفابت و تهیه کننده سرویس اینترنت با کمک بالن است. این شرکت تصمیم دارد پوشش اینترنت را برای بخش هایی از جنگل های آمازون در پرو را فراهم کند.

این پروژه بخشی از همکاری با شرکت IpT( یک تهیه کننده سرویس موبایل) است که با پشتیبانی شرکت های مخابراتی تلفونیکا، فیس بوک، بانک توسعه اینتر- آمریکن و CAF ( یک شرکت اسپانیایی) انجام می شود.

تحت این پروژه پوشش اینترنتی برای ۱۵ درصد از منطقه لورتو در جنگل های آمازون واقع در پرو فراهم می شود. در حقیقت با این طرح ۲۰۰ هزار خانوار از اینترنت بهره می برند. تا به امروز از بالن های شرکت لون برای فراهم کردن اینترنت طی شرایط اضطراری مانند وقوع تندباد ماریا در پورتوریکو(۲۰۱۷ میلادی) استفاده شده است.

البته لون آزمایش محدود بالن های اینترنتی خود در پرو را از سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز کرده است. همچنین شرکت لون در ماه می دسترسی به اینترنت را برای مناطق زلزله زده در پرو فراهم کرد. اما پروژه پیش رو نخستین تلاش لون برای فراهم کردن دسترسی مداوم اینترنت برای افراد است.

بالن های این شرکت به عنوان برج های موبایل شناور در هوا عمل می کنند و اینترنت با سرعت ۴G فراهم می کنند. همچنین آنها در ارتفاع ۱۲.۱ مایلی زمین قرار می گیرند.

منبع: مهر

همچنین ببینید

63107861 310x165 - جابه‌جایی بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۳۰ با هزاران بالگرد الکتریکی

جابه‌جایی بازدیدکنندگان اکسپو ۲۰۳۰ با هزاران بالگرد الکتریکی

یک استارت‌آپ اتریشی به نام فلای‌نو(FlyNow) خبر افتتاح تاسیسات خود را در عربستان سعودی برای …