19484167 845 660x330 - ایوب آقاخانی از اولین تجربه اجرای مناظرات رادیویی گفت + فیلم

ایوب آقاخانی از اولین تجربه اجرای مناظرات رادیویی گفت + فیلم

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

امروز استودیوی شماره هشت معاونت صدای رسانه ملی همانند روز‌های قبل به مناظرات رادیویی نمایندگان نامزد‌ها اختصاص داشت و هنر جزو موضوعاتی بود که ایوب آقاخانی به عنوان مجری مناظرات از نمایندگان نامزد‌ها پرسید.

 از آنجایی که معاونت صدا در کنار تولیدات رادیویی اقدام به برگزاری مناظره میان نماینده نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری کرده است، برنامه «پاستور شماره ۱۴» متناسب با رسالت هر شبکه رادیویی، مناظره‌ای تخصصی میان نمایندگان نامزد‌های انتخابات ترتیب داده است. بدین ترتیب، رادیو گفتگو در حوزه سیاست خارجی، رادیو اقتصاد در حوزه اقتصاد، رادیو فرهنگ در حوزه فرهنگ و سایر شبکه‌ها در محوریت تخصصی خود اقدام به برگزاری مناظره خواهند کرد.

ایوب آقاخانی، نمایشنامه‌نویس، بازیگر تئاتر، تلویزیون و نمایش‌های رادیویی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنم شما نخستین تجربه اجرای برنامه مناظراتی را دارید؟ گفت: بله، البته نمی‌دانم امتیازی محسوب می‌شود یا نه. 

آقاخانی در پاسخ به این سوال که از آنجایی که مقوله فرهنگ جزو حوزه‌هایی بود که به نامزد‌ها در مناظرات اخیر انتقاد می‌شد؛ ارزیابی شما از پاسخ نمایندگان نامزد‌ها چیست؟ توضیح داد: موضوع هنر موضوع مهمی است. من به نیابت از همکاران هنرمند و سازمان صداوسیما رو‌به‌روی نمایندگان نامزد‌ها نشستم. پرسش‌هایی که طرح می‌کنم، فراگیر است و مسائل مبتلا به جامعه هنر را دربر می‌گیرد. 

این نمایشنامه‌نویس ادامه داد: برعکس خیلی از مناظرات آرزوی قلبی‌ام این است که کلی‌گویی نشنوم و بیشتر برنامه نمایندگان را بدانم. لابه‌لای این محفل شاخک‌هایم را تیز کردم، تا ببینم دقیقاً از کدام نماینده برنامه و راهکار خواهم شنید.

بازیگر سریال «بازپرس» افزود: من توقع ندارم نامزد‌های ریاست جمهوری چیزی درباره هنر بدانند و عملیاتی وارد این حوزه شوند. اتفاقاً باید نمایندگان و کارشناسان‌شان درست عمل کنند. نامزد‌ها گفتند آن چیزی که نمایندگان‌مان می‌گویند خواهیم پذیرفت. امیدوارم از زبان نمایندگان نامزد‌ها مطالب درخور بشنوم. مهمترین مسئله این است بفهمیم نمایندگان نامزد‌ها درباره هنر چه اطلاعاتی دارند، چه مسائلی را می‌شناسند و برای مشکلات چه راهکاری پیشنهاد می‌کنند.

19484170 402 - ایوب آقاخانی از اولین تجربه اجرای مناظرات رادیویی گفت + فیلم

خبرنگار: نفیسه خلیلی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

19570094 970 310x165 - مجموعه طوبی جایگزین فراری می‌شود

مجموعه طوبی جایگزین فراری می‌شود

سریال «طوبی» به کارگردانی سعید سلطانی، تهیه کنندگی سید حامد حسینی و نویسندگی سیدحسین امیرجهانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *