راه آهن ایران

ایمنی، برند راه آهن است

تهران- ایرنا- مدیرعامل راه آهن کشور گفت: ایمنی برند راه‌آهن است و راه‌آهن کلید واژه توسعه، بنابراین زیربنای توسعه ایمنی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سعید رسولی» روز یکشنبه در همایش ایمنی در راه آهن که در ساختمان مرکزی شرکت راه آهن برگزار شد، افزود: آمار تلفات حمل و نقل ریلی قابل قبول است و این تعداد نیز با استفاده از دانش، تجربه، فرهنگ سازی و آموزش نیروی انسانی کاهش یافته است. 

وی اضافه کرد: استفاده از سامانه های هوشمند، افزایش استفاده از حمل و نقل ریلی، ارتقای سطح کیفی، تمرکز بر نقش عوامل انسانی و اتخاذ رویکرد پیشگیرانه در حمل و نقل از استراتژی هایی است که برای رسیدن به ایمنی باید مورد توجه قرار گیرد. 

رسولی تاکید کرد: شناسایی خطاهای انسانی و مشکلات فنی قبل از وقوع، نتیجه اجرای این استراتژی هاست. 
مدیرعامل راه آهن کشور بیان کرد: در سیل اخیر خسارات وارده به حمل و نقل ریلی و زیرساخت های آن هر چند که آمار دقیق برآورده نشده است از بخش های دیگر کمتر بود و این نشان از ثبات و پایداری حمل و نقل ریلی دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آمار ۱۷ هزار تلفات جاده‌ای در سال زیبنده کشورمان نیست، گفت: به معنای واقعی این شرایط را می‌توان جنگ در جاده‌ها تلقی کرد و معتقدم با جنگ جاده‌ای مواجهیم و وظیفه داریم که این میزان تلفات ناشی از بروز سوانح و تصادفات جاده‌ای را کاهش دهیم و راه‌آهن نقش موثر در این زمینه دارد.

همچنین ببینید

Isfahan handicrafts are a competitive advantage 310x165 - صنایع‌دستی اصفهان یک مزیت رقابتی است

صنایع‌دستی اصفهان یک مزیت رقابتی است

پایگاه خبری دنیای برند، در میان دغدغه‌ها و چالش‌های موجود در حوزه زیست‌محیطی و آلودگی …