62345424 600x330 - ایمن‌سازی داده‌های ۵۰۰ سازمان با سامانه بومی

ایمن‌سازی داده‌های ۵۰۰ سازمان با سامانه بومی

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان سامانه‌ای را برای ایمن‌سازی ارتباط کاربران و سرورهای سازمان توسعه دادند و به گفته آنها بیش از ۵۰۰ سازمان از این سامانه برای ایمن‌سازی داده‌های خود بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری دنیای برند، سید وحید نحوی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به توسعه این محصول دانش‌بنیان با هدف تسهیل و ایمن‌سازی ارتباط بین کاربر و سرورهای سازمانی، اظهار کرد: کیهان، سامانه‌ای بومی با ویژگی‌های منحصر به فرد است که دسترسی به خدمات سازمانی را ایمن و آسان می‌کند. این محصول با استقبال گسترده مراکز و مؤسسات دولتی مواجه شده و هم اکنون با استقرار در بیش از ۵۰۰ سازمان، کاربردهای آن در حوزه مشتری و سرور،  برای بیش از حدود ۵۰۰ هزار کاربر فعال شده و ارتباط ایمن را ممکن کرده است.

وی خاطرنشان کرد: توزیع جغرافیایی دفاتر سازمانی، مراکز داده متعدد، ارائه خدمات بر بسترهای ابری، پشتیبانی از کاربران راه دور و استفاده از دستگاه‌های همراه، مرزهای سنتـی شبکه‌ها را شکسته و سازمان‌ها برای ارائه خدمات خود با مخاطرات متفاوتی نسبت به گذشته مواجهند. سامانه دسترسـی امن به خدمات سازمانی، مبتنـی بر الگـوی «اعتماد صفر»( Zero Trust) طراحی شده و به مدیران فناوری و امنیت اطلاعـات این امکـان را می‌دهـد که دسترسـی به خدمـات و منابع سازمان را به سادگـی در جزئی‌ترین سطح مدیریت کننـد.

نحوی، سادگی استقرار و مدیریت، پشتیبانی از روش‌های احراز اصالت چندعاملی (MFA)، وارسی سلامـت دستگاه‌های کاربران، حفظ محرمانگی در مسیر انتقال اطلاعات و تکیـه بر پروتکـل‌ها و الگوریتم‌های بومی و اختصاصی را از ویژگی‌های این سامـانه دانست و یادآور شد: سامانه امن‌سازی دسترسی به سرویس‌های سازمانی این محصول، یکی از نیازهای ضروری و امنیتی کشور است و نسخه اولیه آن در اوایل دهه ۸۰ با توجه به نیاز راهبردی کشور به راهکارهای بومی حفاظت از سرویس‌های سازمانی طراحی و پیاده‌سازی شد. در ادامه این محصول متناسب با پیشرفت فناوری و نیاز سازمان‌ها، بازطراحی شد و در گستره بزرگی از سازمان‌های راهبردی و دولتی و همچنین شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ کشور مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، افزود: حفاظت از سرویس‌های حیاتی از نظر کنترل دسترسی و جلوگیری از نشت اطلاعات خصوصاً در پی گسترش نیاز به دسترسی‌های از راه دور و ارائه خدمات برخط، از دغدغه‌های مهم مدیران سازمان‌هاست و سامانه ما این دغدغه‌ها را برطرف کرده است. 

پایان


منبع

همچنین ببینید

62898631 310x165 - برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در مسیر نخبگی بنیاد ملی نخبگان

برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی جوانان در مسیر نخبگی بنیاد ملی نخبگان

معاون مستعدان و آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان از قرارگیری برگزیدگان سی‌و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *