واکسن کرونا

اکثر واکسن‌های کرونا، کارایی لازم را دارند/بیل گیتس

بیل گیتس، بنیان‌گذار میلیاردر برند مایکروسافت در مصاحبه با خبرگزاری سی‌ان‌ان اعلام کرد که تقریبا همه واکسن‌های کووید-۱۹ عملکرد خوبی دارند و عملکرد خوبی خواهند داشت.

پایگاه خبری دنیای برند به نقل از سی‌ان‌ان، در حال حاضر، داده‌های اولیه واکسن‌های فایزر (Pfizer ) و مدرنا (Moderna ) بیانگر موفقیت این برندها بوده است و گیتس انتظار دارد واکسن‌های آسترازنکا (AstraZeneca)، جانسون و جانسون (Johnson & Johnson) و نواواکس ( Novavax ) نیز به‌زودی موفقیت مشابهی داشته باشند.

وی گفت: “من خوش‌بین هستم که تا ماه فوریه، تاثیر زیاد و ایمنی همه این واکسن‌ها تایید شود. ”

بر اساس اظهارات دانشگاه جان هاپکینز، بنیان‌گذار میلیاردر برند مایکروسافت روز جمعه، یک روز قبل از آزمایش مثبت بیش از ۱۷۷هزار نفر به ویروس کرونا و مرگ حدود ۱۴۰۰ نفر با سی‌ان‌ان گفتگو کرد.

طی هفته‌های گذشته، ایالات‌متحده شاهد افزایش چشمگیر موارد ابتلا بوده است و گیتس اظهار کرد که انتظار دارد تعداد مبتلایان روزانه همچنان افزایش یابد و در زمستان روزانه بیش از ۲۰۰۰ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست بدهند.

وی در ادامه بیان کرد: “آمار مبتلایان همچنان در حال صعود است و انتظار می‌رود که این صعود به معنای واقعی کلمه تا ماه فوریه ادامه یابد و در این زمان احتمالا بیش از ۲۰۰۰ مرگ‌ومیر روزانه رقم خواهد خورد. ”

گیتس توصیه کرد که آمریکایی‌ها از ماسک استفاده کنند و در مورد اقدامات بهداشت عمومی هوشمند باشند.

وی ادامه داد: “در حالت ایده آل، افراد به دلیل ظهور ابزارهای پزشکی، وضعیت را خوب می‌دانند اما می‌توانیم رفتار خوب را دو برابر کنیم. سعی کنید خانواده شما در گروه آخرین مرگ‌ومیرهای این بیماری همه‌گیر نباشد زیرا تا بهار، زمانی که واکسن عمل کرده و تعداد مبتلایان کاهش یابند، شاهد این بیماری هستید، البته  تغییر هوا نیز به ما کمک خواهد کرد. ”

کارایی واکسن و واکسیناسیون اکثریت افراد نیز با چالش‌های خود روبروست. وی افزود: بخش تدارکات ایالات‌متحده “کمی سردرگم است”، اما گیتس امیدوار است که این مسائل حل شود.

پایگاه خبری دنیای برند را در اینستاگرام دنبال کنید

وی اظهار کرد: “شما می‌خواهید مطمئن شوید که هیچ‌یک از واکسن‌ها از بین نمی‌روند، من فکر می‌کنم با روشی نه چندان کامل، تدارکات نیز حل خواهد شد. به عقیده من تعداد کافی از افراد واکسن را به‌زودی دریافت می‌کنند و مردم نیز شاهد موارد ایمنی بیشتر خواهند بود و با گذشت زمان، ما به ۷۰ درصد موردنیاز برای جلوگیری از گسترش بیماری خواهیم رسید. ”

به‌طور شخصی، مراسم تعطیلات شکرگزاری گیتس نسبت به یک سال عادی با اعضای خانواده کمتری برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: “اکنون، زمانی نیست که مردم از مراسم روز شکرگزاری کاملا همان‌طور که دوست دارند، لذت ببرند. من در روز شکرگزاری با بسیاری از اعضای خانواده ارتباط ویدیویی برقرار خواهم کرد و برای صرف بوقلمون در کنار آن‌ها نخواهم بود. ”

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

955 962 310x165 - فعالیت فروشنده آنتی‌ویروس کسپرسکی لَبز در آمریکا متوقف می‌شود

فعالیت فروشنده آنتی‌ویروس کسپرسکی لَبز در آمریکا متوقف می‌شود

شرکت سازنده نرم افزار آنتی ویروس روسی «کسپرسکی لَبز» فعالیت خود در آمریکا را از ۲۰ ژوئیه به تدریج خاتمه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *