اقدام جدید دولت آمریکا علیه برند هواوی/ چین تلافی می کند

اقدام جدید دولت آمریکا علیه برند هواوی/ چین تلافی می کند

پایگاه خبری دنیای برند، به گفته وزیر بازرگانی آمریکا، شرکت های آمریکایی که تراشه می سازند برای تامین ذخایر قطعات هواوی باید از دولت آمریکا مجوز دریافت کنند. چین اعلام کرده این اقدام را تلافی می کند.

به نقل از تلگراف، روز گذشته جنگ تجاری آمریکا و هواوی وارد مرحله جدیدی شد زیرا کاخ سفید محدودیت های تازه ای بر برند هواوی تحمیل کرد. از سوی دیگر چین نیز تهدید کرده با اقدامات مشابهی علیه شرکت های آمریکایی از جمله برند اپل، تلافی می کند.

ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا اعلام کرد شرکت هایی که از تجهیزات آمریکایی برای تامین ذخایر میکروتراشه برند هواوی استفاده می کنند، تحت کنترل بیشتری قرار می گیرند. این اقدام برای زمین گیر کردن شرکت چینی انجام می شود.

چنین دستوری به معنای آن است که پس از ۱۲۰ روز شرکت های طراحی و تولید تراشه که محصولات آنها در تجهیزات برند هواوی به کار می رود، باید از دولت آمریکا مجوز دریافت کنند.

آمریکا سلطه مالکیت معنوی خود را یک ابزار مهم برای به چالش کشیدن چین می داند.

راس برند هواوی را متهم کرد با دور زدن قوانین نظارتی آمریکا، تلاش دارد تا فناوری نیمه رسانا را داخل چین تولید کند اما با این وجود همچنان به صنعت آمریکا تکیه دارد.

پس از انتشار این خبر دولت چین در رسانه رسمی این کشور اعلام کرد، می تواند با اقداماتی مشابه برند اپل، برند کوالکام و برندهای دیگر را هدف قرار دهد تا محدودیت هایی برای آنها وضع یا تحقیقاتی درباره شرکت ها انجام شود.

به نوشته نشریه گلوبال تایمز (روزنامه انگلیسی زبان چینی) اقدامات مقابله ای چین به آمریکا یادآوری می کند این کشور باید بهای سنگینی برای سرکوب هواوی پرداخت کند.

از بهار ۲۰۱۹ میلادی شرکت های تراشه سازی و تولید نرم افزار آمریکایی از جمله گوگل از تامین سرویس و کالا برای برند هواوی منع شده اند. آمریکا ادعا می کند هواوی تهدیدی علیه امنیت ملی است. در نتیجه این اقدام چین تلاش های خود برای تولید تراشه در داخل کشورش را افزود.

به هرحال این دستور از ۱۲۰ روز دیگر اجرایی می شود. طبق آن تولید کنندگان تراشه از تامین ذخایر هواوی با کمک تجهیزات آمریکایی منع نشده اند اما برای انجام آن باید مجوز دریافت کنند.

شرکت تراشه سازی تایوانیTSMC هفته گذشته اعلام کرد یک کارخانه در آمریکا می سازد. این شرکت یکی از بزرگترین تامین کنندگان ذخایر برند هواوی است و چنین اقدامی بدان معنا است که TSMC نیز برای ادامه کسب وکار خود با هواوی باید از دولت آمریکا مجوز دریافت کند.

منبع: مهر

همچنین ببینید

آخرین وضعیت پروژه برند گردشگری اصفهان

آخرین وضعیت پروژه برند گردشگری اصفهان

پایگاه خبری دنیای برند، پروژه برند گردشگری اصفهان با شیوع ویروس کرونا بخش زیادی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *