برند پوما و برند آدیداس

افت شدید فروش برند پوما و برند آدیداس در اثر ویروس کرونا

کسب و کارهای ورزشی برند آدیداس و برند پوما در چین به دلیل شیوع ویروس کرونا که این شرکتها را وادار کرده است اکثر فروشگاه‌های خود را تعطیل کنند، به شدت افت کرده است.

پایگاه خبری دنیای برند، برند آدیداس با سقوط ۸۵ درصدی فروش خود در چند هفته گذشته روبرو شده است. برند پوما هم درآمد کمتر برای سال ۲۰۲۰ را به دلیل فروش و درآمد ضعیف در سه ماهه نخست امسال پیش بینی کرد.

ارزیابی منفی برندهای فروش لوازم ورزشی گواه دیگری از لطمات اقتصادی ناشی از شیوع اپیدمی ویروس کرونا در چین است که موتور رشد اقتصاد جهان به شمار می‌رود و باعث افت تقاضا برای کالاهای مختلف شده است.

با اقدامات مقامات چینی برای مهار این اپیدمی که تاکنون جان بیش از دو هزار نفر را گرفته است، بیش از نیمی از فروشگاه‌های برند پوما در چین موقتا تعطیل شده‌اند. کارفرمایان مردم را به ماندن در خانه تشویق می‌کنند و فروشگاه‌ها و رستوران‌ها خالی هستند و پارک‌های سرگرمی و سالن‌های نمایش فیلم هم تعطیل شده‌اند. سفرهای غیرضروری ممنوع شده است.

هر دو برند به عملکرد ضعیف‌تر در نقاط دیگر آسیا اشاره کرده‌اند. برند آدیداس اعلام کرده که شاهد افت فروش در ژاپن و کره جنوبی بوده است و برند پوما اعلام کرده که کاهش گردشگران چینی در نقاط دیگر آسیا به تقاضا برای کالاهای این شرکت ضربه زده است.

ارزش سهام برند آدیداس در معاملات فرانکفورت ۱.۱ درصد سقوط کرد. پیش از شیوع ویروس کرونا کسب و کار آدیداس در چین پررونق بود.

منبع: بلومبرگ

همچنین ببینید

سوپراپ تپسی

تپسی در مسیر جدید/ سوپراپ تپسی

تپسی دیگر فقط تاکسی اینترنتی نیست، از فردا (یک مرداد ۱۴۰۳) با راه‌اندازی سرویس‌های «تپسی‌فود» و سوپرمارکت، فعالیتش را در جایگاه سوپراپ شروع می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *