19070397 274 660x330 - از دکور جذاب «محفل» تا سوژه‌ای که کارشناس برنامه را شگفت زده کرد

از دکور جذاب «محفل» تا سوژه‌ای که کارشناس برنامه را شگفت زده کرد

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

احمد ابوالقاسمی کارشناس ایرانی برنامه محفل درباره این برنامه گفت: می‌توان گفت مهم‌ترین پیام و کارکرد برنامه محفل برای جامعه این بود که توانست مفاهیم قرآنی را به روش‌های جذاب به مردم منتقل کند و این کار باعث ارتباط بیشتر مردم با قرآن شد.

وی ادامه داد: حقاً نکات حاج آقای قاسمیان به موقع و قابل استفاده بود و موضوعات قرآنی را طوری بیان می‌کردند که برای همه سطوح جامعه جذاب و قابل فهم بود.

ابوالقاسمی عنوان کرد: دکور فصل دوم برنامه محفل به شدت عالی است و به شخصه فکر نمی‌کردم دکور برنامه تا این اندازه زیبا و چشم نواز شود و قطعا جزو نقاط مثبت فصل دوم برنامه خواهد بود.

وی درباره شرکت‌کنندگان فصل جدید محفل توضیح داد: در فصل جدید محفل چند استعداد دیدیم که واقعا شگفت زده شدیم و برای ما که اهل فعالیت‌های قرآنی هستیم این سوژه‌ها حقیقتا عجیب بود. سوژه‌ای واقعا به سختی حرف میزد یا سوژه‌ای که شش ماهه به دنیا آمده بود و مشکل مغزی داشت، اما حافظ کل قرآن بود و نمی‌توانست به سوالات عادی ما جواب دهد، اما وقتی از او سوال قرآنی می‌پرسیدیم بدون لحظه‌ای مکث جواب می‌داد. این‌ها چیزی جز معجزه نیست.

ابوالقاسمی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی و هدف گذاری که تیم برنامه محفل دارد این برنامه پتانسیل ادامه‌دار شدن دارد و می‌تواند تاثیرات بیشتری در جامعه داشته باشد. در ایام پخش محفل فصل یک، مردم پیام‌های زیادی به فضای مجازی من ارسال می‌کردند. پیام‌های که دلنوشته بود، اعتراف بود و نشان می‌داد که محفل در جامعه تاثیرگذار بوده است.

این کارشناس عنوان کرد: علاوه بر ایران، محفل در کشور‌های اسلامی دیگر هم زیاد دیده شده است. در ایام حج امسال که به مکه مشرف شده بودم، افراد زیادی به بنده مراجعه می‌کردند بابت برنامه محفل تشکر می‌کردند. به یاد دارم یک خانواده مصری به من مراجعه کردند و گفتند هر شب محفل را می‌دیدیم و واقعا از تلاوت‌ها لذت می‌بردیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

12523139 981 310x165 - پیمان جبلی از پشت صحنه سریال «طوبی» بازدید کرد/ نمایش هنرمندانه وحدت میان دو ملت ایران و عراق

پیمان جبلی از پشت صحنه سریال «طوبی» بازدید کرد/ نمایش هنرمندانه وحدت میان دو ملت ایران و عراق

رئیس رسانه ملی با اشاره به نمایش هنرمندانه وحدت و همدلی میان دو ملت ایران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *